U martua me një Milioner të moshuar vetëm për para por,kur ai vdes merr një lajm shokues..!!

Sandrine Devilard jeton në Paris dhe ka shkaktuar polemika për shkak të martesës së saj me një burrë të vjetër. Sandrine u martua me një burrë 25 vjet më të madh se ajo, Marcel Amphouc, i cili jetonte i vetmuar larg nga kryeqyteti.

Marcel 68 vjeç, nuk ishte aspak një lypës i pambrojtur, veçse jetonte i izoluar, por me një pasuri marramendëse, që tani vlerësohet të jetë pak më shumë se një milion euro. Kur Sandrine, një agjente e pasurive të patundshme, iu afrua Marcel-it për herë të parë nuk ishte romantike, por nga interesi ekonomik, gruaja kërkoi për të blerë pronat që Marcel kishte pasur në Alpet zvicerane, me vlerë prej qindra mijëra euro, por ai refuzoi shitjen.

Për habinë e fqinjëve të saj, Sandrine u shfaq disa muaj më vonë si nusja e të vetmuarit. Shumë dyshonin tek qëllimet e Sandrine, duke pasur parasysh mënyrën e jetesës dhe paraqitjen e Marcel, sepse ata mendonin se vendimi për t’u martuar ishte rezultat i një manipulimi të llogaritur. Martesa e tyre ishte shumë e diskutuar dhe akoma më shumë kur Sandrine vendosi mos të jetojë më me të, por në kryeqytet.

Një vit më vonë Marcel vdiq në një aksident. Dita e funeralit të tij, ku morën pjesë të gjithë fqinjët, ata thonë se e veja e tij filloi t’u tregojë të gjithëve se pronat ishin të sajat dhe u detyrua të braktiste çdo gjë që i përkiste burrit të saj. Për habinë e të gjithëve, Marcel ia la gjithë pasurinë e tij kushërirës dhe një shpërndarje fqinjëve, ndërsa testamenti me dorëshkrimin e tij përcaktonte se Sandrine nuk do të merrte asgjë.


Comments

5 responses to “U martua me një Milioner të moshuar vetëm për para por,kur ai vdes merr një lajm shokues..!!”

 1. Wow, superb blog format! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The entire glance
  of your web site is fantastic, as smartly as the content!
  You can see similar here dobry sklep

 2. It’s really a nice and helpful piece of info. I’m glad that you simply shared this useful info with
  us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

  I saw similar here: Sklep online

 3. I really like it when folks get together and share ideas.
  Great website, continue the good work! I saw similar here:
  Sklep internetowy

 4. Very good article. I will be facing some of these issues
  as well.. I saw similar here: E-commerce

 5. Howdy! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good success. If you know of any please share. Thank you!
  You can read similar article here: Scrapebox List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *