“Ishte e t merrshme “, Ponja e Portokallisë rrëfen pse u largua në kulmin e karrierës

Ervina Kotolloshi, e njohur për rolin e “Ponjës” në Portokalli, u largua nga Shqipëria në kulmin e karrierës së saj dhe jeton prej vitesh në Paris. Atje kreu masterin dhe doktoraturën, ndërsa aktualisht jep mësim në një universitet në kryeqytetin francez.Ervina ka qëndruar larg intervistave dhe vëmendjes publike për kaq shumë kohë por sot ajo dha një intervistë për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ku tregoi arsyen e largimit nga Shqipëria.

Aktorja e humorit tregoi se vendimi për t’u larguar erdhi kur humbi mamanë e saj pas një aksidenti tragjik që pësoi.“Ishte një vendim që më është dashur kohë ta marr. E kam lënë për një ngjarje shumë personale në 2006. Nuk kam folur asnjëherë për këtë. Humba mamin në një aksident rrugor dhe personi që e ak.sidentoi nuk kishte patentë dhe kishte pirë alk.ool. Mamaja ka vu.ajtur dy muaj në spital para se të ndë rronte jetë.

Në atë moment, kam kuptuar se ka pasur shumë institucione që në rastin tim, nuk kanë funksionuar siç duhet. Në radhë të parë ka qenë personi në fjalë që i ka dhënë makinës pa patentë dhe që nxitonte të kapte pjesën e dytë te ndeshjes sepse ishte Kampionati Botëror. E dyta, nuk ka funksionuar mjekësia.A duhej shpëtuar mamaja pas këtij aks.identi? Në Kodin Rrugor thuhet se nuk duhet ta lëvizësh kur është pa ndj enja. A duhej op eruar disa herë? Nuk e di. Por ajo që më ka lënduar më shumë është gjykatësi. Kur e pyeta pse u dënua kaq pak, mu përgjigj se ‘mamaja juaj s’ka vdekur nga ak sidenti’.

Ishte e tmerrshme sepse mami kishte shëndet të plotë deri në ditën e aks.identit”, tha ajo. Më tej, Ervina theksoi se personi që shkaktoi aksi.dentin nuk ka bërë burg dhe se i vinte keq që s’e ka mediatizuar ngjarjen pasi siç tha ajo, ishte një ngjarje për të reaguar fort pasi institucionet nuk funksionuan.


Comments

15 responses to ““Ishte e t merrshme “, Ponja e Portokallisë rrëfen pse u largua në kulmin e karrierës”

 1. Wow, awesome blog structure! How long have you ever been blogging for?

  you made running a blog glance easy. The entire look of your website is wonderful, as neatly as the content!
  You can see similar here najlepszy sklep

 2. Hello there! Do you know if they make any plugins to help
  with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good gains. If you know of any please share.
  Many thanks! I saw similar text here: Backlink Building

 3. Wow, wonderful weblog layout! How long have you ever been running a blog for?
  you make blogging glance easy. The whole look of your website is excellent,
  let alone the content material! You can see similar here e-commerce

 4. Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization?
  I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good results. If you know of any please share.

  Thank you! You can read similar art here: Choose escape room

 5. I’ve been surfing online greater than 3 hours as of late, but I never found any attention-grabbing article like yours. It is lovely worth sufficient for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you probably did, the net will probably be much more useful than ever before!

 6. Having read this I believed it was very enlightening. I appreciate you finding the time and effort to put this content together. I once again find myself personally spending a significant amount of time both reading and posting comments. But so what, it was still worth it.

 7. Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon every day. It’s always interesting to read through articles from other authors and use a little something from their websites.

 8. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s both educative and interesting, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The problem is something that too few men and women are speaking intelligently about. Now i’m very happy that I stumbled across this during my search for something concerning this.

 9. I like it when individuals get together and share ideas. Great website, keep it up.

 10. Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine
  Optimization? I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good success. If you know of any please share.
  Kudos! I saw similar blog here

 11. Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual effort to make a top notch article… but what can I say… I procrastinate a lot and never seem to get nearly anything done.

 12. That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate info… Many thanks for sharing this one. A must read post!

 13. Saved as a favorite, I really like your blog.

 14. I absolutely love your blog.. Excellent colors & theme. Did you create this site yourself? Please reply back as I’m hoping to create my very own website and would love to know where you got this from or what the theme is named. Many thanks!

 15. Having read this I believed it was rather informative. I appreciate you finding the time and energy to put this content together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and leaving comments. But so what, it was still worth it!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *