Emocionon e moshuara: S’ka gjë më të dhimbshme se të kesh punuar 35 vite e të kesh vetëm 70 lekë në xhep

Pensionistja Elida Karafili ishte mëngjesin e kësaj të hëne e ftuar në Good Morning Albanians për të folur rreth rritjes së pensioneve. Ajo tha se pavarësisht kësaj rritje, pensionet në Shqipëri vijojnë të jenë shumë të ulta.

Karafili shtoi se nuk ka gjë më të dhimbshme se të punosh 35 vite e në moshën 70-vjeçare të dalësh nga shtëpia vetëm me 70 lekëshin e kafes me vete.

“Unë kam shoqe që e kanë pensionin edhe 400 mijë edhe që e kanë 200 mijë dhe nga asnjëra nuk kam dëgjuar që unë jetoj mirë dhe jam e kënaqur. Të dali një pensionist pas 35 vitesh punë, një 70-vjeçar dhe të marri në xhep vetëm 70 lekëshin e kafes, më e dhimbshme se kaq nuk ka”,-tha pensionistja.


Comments

One response to “Emocionon e moshuara: S’ka gjë më të dhimbshme se të kesh punuar 35 vite e të kesh vetëm 70 lekë në xhep”

  1. Wow, fantastic blog format! How long have you been blogging
    for? you made blogging glance easy. The whole look of your site is great, let alone the content
    material! You can see similar here sklep internetowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *