Agron LLakaj tregon pse nuk e imiton më Sali Berishën: Ai më ka kërcnuar me jetë dhe…

LAJME

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Dilema Sociale” ishte në një lidhje telefonike, aktori i humorit dhe shumë i dashur për pu/blikun, Agron Llakaj. “Humori politik” ishte tema e kësaj mbrëmjeje dhe kush do të fliste më mirë rreth kësaj sesa vetë ata që imitojnë rolet e politikanëve?! JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Aktori i humorit, Agron Llakaj admirohet prej vitesh për rolin e tij, personazhin e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha. Ai na tregoi se si është të përballosh këtë lloj presioni, të sjellësh në skenë një figurë politike duke i bashkangjitur nota humori duke thënë se asnjë aktor nuk duhet të jetë pjesë e ndonjë partie politike edhe se ai vetë kurrë nuk i ka shërbyer politikës me anë të humorit pasi humbet vlerat dhe besimin tek qytetarët. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Llakaj, gjithashtu shtoi se në momentin që publiku sheh mbështetjen e një aktori kundrejt një partie, ai ka bërë pis profesionin e tij. Gjatë intervistës me Eno Popin, Agroni zbulon arsyen se përse nuk e shohim më nën petkun e personazhit me të cilin u bë akoma më i dashur për publikun, atë të ish-kryeministrit Berisha:JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

Shumë rrallë e imitoj, mendoj se ndoshta si personazh apo edhe si personazh politik duhet ta kuptojnë me kohë që do të vijnë të rinj e të reja. Me cikël është kjo punë, por kush e kupton ciklin?! -shprehet Agron Llakaj. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT