Pas dhënies së besës për familjen Murseli, vëllai i Liridonës: Drejtësia fillon tani!

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi ka reaguar sërish në lidhje me vrasjen e saj, ku organizatori ka qenë bashkëshorti i viktimë, Naim Murseli.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Leonardi ka falënderuar të gjithë personat që nderuan me homazhe Liridonën, ndërsa thekson se tani do të fillojë fushata e tyre për drejtësi.

“Nuk kemi fjalë të shprehim mirënjohjen tonë për të gjitha organizimet për të nderuar Liridonen dhe për të kërkuar drejtësi për të gjitha gratë dhe vajzat e vrara. Ditët po na bëhen edhe më të vështira dhe mezi po kalojnë e dhimbja po rritet por organizimet në shumë qytete në Kosovë dhe në Shqipëri po na japin forcë që të mos dorëzohemi.

Sonte bashkë me nanen po i përcjellim lajmet dhe marshin në Prishtinë dhe ndonëse shumë e pikëlluar, nana vazhdimisht po thotë faleminderit prej tyre që po e bëjnë këtë për Donen time. Kampanja jonë për drejtësi fillon tash, bashkë me juve aktiviste, organizata joqeveritare dhe me mbështetjen e mediave. Ne duam drejtësi të shpejtë dhe profesionale, pa vonesa dhe pa gabime. Kriminelët duhet të kalben në burg. Asnjë grua tjetër nuk duhet të vritet. Ne besojmë në institucionet e shtetit dhe presim që të ndajnë drejtësi”, shkruan vëllai i Liridonës./M.K-dritare.net