Elisa Spiropali Në Hall Të Madh/ Paska Milionat Në Bankë, Po S’ka Shtëpi..

Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti pELr Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas protestës së studentëve. Spiropali ka mbajtur më parë postin e drejtoreshës së Përgjithshme të Doganave.

Elisa Spiropali ka përfunduar studimet në Lester B. Pearson College, Kanada. Rezultatet e larta i japin mundësinë të fitojë një bursë universitare në Mount Holyoke College, Massachusetts, SHBA, ku diplomohet në vitin 2005, me titull nderi në dy degë universitare; Politikë dhe Ekonomi, me specializim në Ekonomi Politike dhe Ekonomi Zhvillimi.

Znj. Spiropali është angazhuar në politikë në vitin 2009 dhe është aktualisht deputete dhe nënkryetare e Grupit Parlamentar Socialist, Sekretare për Aleancat dhe Bashkëqeverisjen si dhe zëdhënëse e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Ky raport është prodhuar nga BIRN pas administrimit të deklaratave të pasurisë së ministres Elisa Spiropali nga Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, ILDKPKI. Ai ka për qëllim bërjen e transparencës mbi pasuritë e anëtarëve apo ish-anëtarëve të Këshillit të Ministrave gjatë viteve 2013-2020.

Skeda grafike e mëposhtme paraqet pasurinë e deklaruar nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nga viti 2013 deri në fund të vitit 2018.


Comments

7 responses to “Elisa Spiropali Në Hall Të Madh/ Paska Milionat Në Bankë, Po S’ka Shtëpi..”

 1. Wow, incredible blog layout! How lengthy have you been blogging for?

  you make blogging glance easy. The entire glance of your
  website is fantastic, as neatly as the content!
  You can see similar here sklep internetowy

 2. Hello! I know this is kind of off-topic but
  I needed to ask. Does operating a well-established website like yours take a massive amount work?
  I’m brand new to writing a blog but I do write in my diary daily.
  I’d like to start a blog so I can share my personal experience and views online.
  Please let me know if you have any kind of recommendations or
  tips for new aspiring bloggers. Thankyou! I saw similar here: Dobry sklep

 3. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.

  I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful
  info. Thanks for the post. I will definitely return. I saw similar here:
  Dobry sklep

 4. Asking questions are in fact fastidious thing if you are not understanding something totally, except this post offers fastidious understanding yet.
  I saw similar here: Sklep online

 5. Hi! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Kudos! You can read
  similar text here: E-commerce

 6. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 7. Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to rank for some
  targeted keywords but I’m not seeing very good
  gains. If you know of any please share. Appreciate it!
  I saw similar art here: Auto Approve List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *