VIDEO/ Sot Është Plot 57 Vjeçe, E Gjeni Dot Se Cila Është AkTorja Në Fjalë Që Mori Pjesë Edhe Në Një Nga Komeditë E

Ajo mbahet mend dhe nuk do të harrohet kurrë për rolin e saj si Elsa në komedinë e famshme shqiptare “Pallati 176”.
Eva Alikaj është plot 57 vjeçe, edhe pse të gjithë e kujtojnë si ajo vajza e re lozonjare.

Eva është një emër i madh dhe kontributi i saj në kinematografinë shqiptare nuk është i pakët sidomos në vitet 80.
Eva Alikaj lindi në Tiranë më 25 prill 1961. Kur ishte vetëm 21 vjeç, fitoi Kupën si Aktorja më e mirë e Festivalit V të Filmit Artistik Shqiptar, me filmin “Njeriu i mirë” (1982).

Një vit më pas, u diplomua për aktore në Akademinë e Arteve të Tiranës dhe iu bashkua trupës së Teatrit Kombëtar.
E shfaqur rrallë në skenën shqiptare, Eva Alikaj nuk ka ndryshuar shumë nga ajo që ka qenë më parë, teksa duket sërish si një vajzë lajkatare dhe e këndshme,


Comments

2 responses to “VIDEO/ Sot Është Plot 57 Vjeçe, E Gjeni Dot Se Cila Është AkTorja Në Fjalë Që Mori Pjesë Edhe Në Një Nga Komeditë E”

  1. Wow, incredible blog layout! How lengthy have you been blogging for?
    you make blogging look easy. The overall glance of your web site is magnificent, let alone the content!
    You can see similar here sklep online

  2. Thanks for your marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you happen to be a great author.I will make certain to bookmark
    your blog and will come back sometime soon. I want to encourage one to continue your great
    work, have a nice afternoon! I saw similar here: Ecommerce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *