VIDEO/ Flet karateistja lezhjane Mikela Skandaj: Ëndrra ime, të shpallem kampion Bote

Ka arritur te shpallet dy vite rresht, me 2022 dhe 2023 nenkampione Europe, por karateistja lezhjane Mikela Skandaj nuk ka nder mend te ndalet. Endrra e saj eshte qe nje dite te shpallet jo vetem kampione Europe, por ambicjet e saj shkojne edhe me tej, te jete kampione Bote.

Nje gje te tille e ka deklaruar vete ajo ne nje prononcim te dhene diten e sotme per gazeten “Shkodra Sport”. Ajo ndodhet ne Shqiperi per pushime me rastin e festave te fundvitit dhe si rrjedhoje eshte treguar qe sebashku me babain e saj- Angjelin te japin nje interviste per gazeten tone.

“Jam shume e kenaqur me çfare kam arritur deri tani, por padyshim qe synoj me shume. Endrra ime eshte qe nje dite te shpallem kampione Bote dhe mundesisht duke perfaqesuar Shqiperine sepse e kam per krenari qe jam shqiptare dhe dua te çoj lart flamurin kuqezi.

Per ta arritur kete gje padyshim qe nuk do te jete aspak e lehte sepse duhet shume pune e sakrifice, por jam e gatshme te bej çdo gje vetem e vetem qe ta arrij kete objektiv qe i kam vene vetes”- eshte shprehur Mikela.

Prononcimin e plote te saj, por edhe te babait- Angjelit mund ta ndiqni ne kanalin zyrtar te gazetes “Shkodra Sport” ne youtube duke klikuar ne linkun e meposhtem: