Çfarë po ndodh? Mbyllet aeroporti i njohur, arsyeja do t’ju habisë (Foto)

Duket e çuditshme, por në Venecia aeroporti “Marco Polo” është mbyllur për shumicën e fluturimeve, përreth një orë gjatë së premtes, sepse një tufë pulëbardhash pushtoi pistën.

Disa avionë që parashikohej të uleshin në momentet e bllokimit, u drejtuan në aeroporte të tjera si Verona, Trieste dhe Milano.

Për të larguar tufën e pulëbardhave, autoritetet aeroportuale ndërhynë duke përdorur të gjitha mjetet e parashikuara, përfshirë parandaluesit akustikë dhe një skifter të kontrolluar manualisht.

“Këto janë mjete që respektojnë faunën dhe janë në gjendje të garantojnë në të njëjtën kohë sigurinë”, shpjegoi Save, kompania që menaxhon aeroportin.


Comments

6 responses to “Çfarë po ndodh? Mbyllet aeroporti i njohur, arsyeja do t’ju habisë (Foto)”

 1. Wow, marvelous weblog format! How long have you ever been blogging for?

  you made blogging look easy. The whole glance of your site is
  fantastic, as well as the content! You can see similar here sklep internetowy

 2. What’s up everyone, it’s my first go to see at this
  web page, and paragraph is really fruitful designed for me, keep up posting these types of articles or reviews.

  I saw similar here: Sklep

 3. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with
  Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for
  some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Thank you! You can read similar text here: Dobry sklep

 4. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 5. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 6. Wow, amazing weblog format! How long have you ever been running
  a blog for? you make running a blog glance easy. The full look of your website
  is great, let alone the content! You can see similar here sklep internetowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *