Zaho I Vogël Ka Emër Puro Shqiptar/ Ja Kuptimi Që Ka Emri I Tij, E Shpjegon Vetë I Ati

Shumë i diskutuar ka qenë edhe emri i djalit tëlë kryeministrit, Edi Rama. Zaho ishte emri që Rama zgjodhi t’i vendoste të birit dhe është një emër tipik shqiptar. Ka qenë vetë kryeministri ai i cili ka shpjeguar domethënien e emrit Zaho.

Ai është një emër i vjetër, shumë i përdorur. Një arsye tjetër ka qenë edhe sepse është një emër i përdorur nga të dyja fetë, myslimanë dhe të krishterë. Më e lidhur akoma me këtë emër është një legjendë, nga bregu, në Vuno, prej nga ishte edhe nëna e kryeministrit.

Legjenda e Zaho Kokës ka qenë shumë prezente, Zaho Koka ka qenë një personazh që ka luftuar për liri dhe dha jetën për dashuri.

Zaho feston 6-vjetorin/ Linda Rama e uron me foton e veçantë familjare – Top Channel


Comments

2 responses to “Zaho I Vogël Ka Emër Puro Shqiptar/ Ja Kuptimi Që Ka Emri I Tij, E Shpjegon Vetë I Ati”

 1. Wow, incredible weblog structure! How long have you been blogging
  for? you make blogging look easy. The full glance of your web site
  is great, as neatly as the content material! You can see similar here sklep

 2. Hello there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

  I’m trying to get my site to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Many thanks!
  You can read similar art here: Auto Approve List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *