VIDEO /Prindërit u ndanë pas hu mbjes së saj, gazetarja tregon si nëna e Bleona Matës nuk i humbi kurrë shpresat ndërsa babai beri vepren me te ulet

Sipas dëshmitareve të cilat ishin me Bleonën atë ditë, 6-vjeçarja ishte shprehur se do të ngjitej në kullotë ku ishte halla e saj.
Bleona ka mbërritur në kullotë, atje është pritur dhe është ushqyer nga halla e saj, Alketa. Sipas dëshmive, kjo e fundit është shkëputur e para nga grupi i vajzave dhe ka hyrë në thellësi të pyllit për të marrë bagëtitë nga kullota.

Të njëjtën gjë kanë bërë më pas edhe vajzat e tjera duke lënë vetëm Bleonën e vogël. Fati Bleona Matës e zhd ukur pa lënë gju rmë që prej 2010-ës vazhdon të mbetet ende mi ster. Koha e gjatë që ka kaluar duket se e bën edhe më të vështirë zbardhjen e këtij kri mi.
Të shumta kanë qenë pi stat e hetimit të ngritura në vazhdimësi përgjatë këtyre viteve. Dëshimia kryesore të çon në rrëmbimin e kësaj vajze, ndoshta për ta çuar fillimisht në Maqedoni, që është edhe pika më e afërt kufitare.

Nëna e Bleona Matës, Bukurie Veizi nuk ka ndalur në asnjë moment kërkimet për vajzën e saj duke bërë publike vazhdimisht detaje të reja lidhur me vendin se ku mund të ndodhet Bleona me shpresën se një ditë do ta takojë vajzën e saj. Por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për babain e saj, Zamir Mata, i cili jeton aktualisht në Itali dhe jo vetëm që nuk është i interesuar për rrëm bimin e vajzës së tij, por ka shkëputur lidhjet edhe me familjarët.

Një ngjarje e komplikuar dhe tro nditëse për të cilën ende sot nuk janë zbuluar gjurmë konkrete apo fizike duke e bërë një nga rastet më të vështira. Drejtori i Përgjithshëm i Qendrës për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri, Altin Hazizaj dhe gazetarja Odeta Dume ishin të ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të folur për rastin e Bleona Matës dhe identikitin e ri që FBI ka krijuar.


Comments

9 responses to “VIDEO /Prindërit u ndanë pas hu mbjes së saj, gazetarja tregon si nëna e Bleona Matës nuk i humbi kurrë shpresat ndërsa babai beri vepren me te ulet”

 1. viagra india pharmacy Additional Info
  canadian pharmacy.com [url=http://canadianphrmacy23.com/]Canadian Pharmacies Online[/url]

 2. pharmaceuticals from canada canadian pharmacies online canadianphrmacy23.com
  canada online pharmacy viagra [url=http://canadianphrmacy23.com/]Canadian Pharmacies canadianphrmacy23.com[/url]

 3. Wow, awesome weblog format! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The whole look of your website is fantastic, as neatly as the content!
  You can see similar here sklep internetowy

 4. I am in fact glad to glance at this webpage posts which consists of tons of useful facts,
  thanks for providing these statistics. I saw similar here:
  Najlepszy sklep

 5. I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored subject matter
  stylish. nonetheless, you command get got an edginess over that you wish be delivering the following.
  unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.
  I saw similar here: Sklep internetowy

 6. Hello this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or
  if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted
  to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated! I saw similar
  here: Najlepszy sklep

 7. Good day! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good results. If you know of any please share.
  Many thanks! You can read similar text here: E-commerce

 8. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 9. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *