VIDEO/ Kirurgu kërkonte para për ndërhyrjen, nuk e dinte se pacienti që po luftonte me jetën ishte..

Jeta shpesh herë sjell histori interesante, ndonjëherë edhe ironike, por kjo më poshtë do t’iu lë të shtangur. Në këtë histori flitet sesi mjeku kërkonte para për të bërë ndërhyrjen dhe nuk e dinte se pacienti që po luftone me jetën ishte djali i tij
Në këtë histori që po shpërndahet me të madhe në rrjetet sociale, do të gjeni ndoshta mësimin më të mirë në jetë.

“Ndihma është e jashtëzakonshme dhe nuk ka çmim”. Lexoni historinë e trishtueshme që i ndodhi mjekut.
Babi, Ti më vrave! Në një rrugë para syve të një zonje, ndodhi një aksident.

Si pasojë një djalosh plagoset rëndë. Me ndihmën e disa njerzve që ndodheshin aty hipën 20-vjecarin në makinën e zonjës e cila e transportoj menjëherë në spital.

Djaloshi kishte hemoragji, zonja arriti në spital sa më shpejt që mundej.Mjekët e turnit të natës e mori djaloshin nga makina e zonjës dhe e futën brenda, zonja hyri bashkë me ta dhe për të mësuar kush ishte djaloshi dhe për të njoftuar familjen e tij.

Mjekët e turnit konstatuan se duhej menjëherë të hynte në sallën e operacionit, njoftuan kirurgun, i cili për të bërë operacionin donte 1000 euro!Ja thanë zonjës, e cila i pyeti çfarë po ndodh dhe që nuk e njihte djaloshin!?Informuan mjekun, por atij nuk i interesonte kjo, donte paratë.!Zonja duke parë djaloshin që ngadalë po vdiste tha: Mirë, vazhdoni se po shkoj të sjellë lekët.

Dhe më të vërtet zonja solli lekët dhe ateherë mjeku erdhi.– Por çfarë ironie të servir nganjëherë jeta, atë natë mjeku pa se para syve ishte djali i tij që po jepte shpirt.Sapo pa djaloshin ai i shtangur ngeli ne vend, u z’verdh, u zbardh, morri ngjyrën e të vdekurit. Ra mbi djaloshin duke ulëritur!Dhe djaloshi tha fjalët e tij të fundit:

– ‘Baba më vrave, dhe dha shpirt.!Zonja e dëshpëruar nga kjo ngjarje me lot në sy, hodhi parat në fytyrë të mjekut dhe tha
-Merri të bësh varimin e djalit tënd…!!


Comments

4 responses to “VIDEO/ Kirurgu kërkonte para për ndërhyrjen, nuk e dinte se pacienti që po luftonte me jetën ishte..”

 1. online pharmacy usa Pharmacy
  pharmacy viagra [url=http://canadianphrmacy23.com/]canadian pharmacy and cialis[/url]

 2. cialis mexico pharmacy Northwest Pharmacy Canada
  canadian pharmacies shipping to usa [url=http://canadianphrmacy23.com/]Canadian Pharmacy canadianphrmacy23.com[/url]

 3. Wow, superb blog structure! How lengthy have you ever been blogging for?

  you make blogging look easy. The full glance of your
  web site is magnificent, as smartly as the content! You can see similar here dobry sklep

 4. Howdy! Do you know if they make any plugins
  to assist with SEO? I’m trying to get my site to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good success. If you know of any please share.
  Thanks! You can read similar art here: Backlink Portfolio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *