VIDEO/ E mbani mend Eren te “Njerëz dhe Fate”? Ja ku ndodhet sot dhe ç’është bërë me të…

Trajtonte ngjarjet e fenomeneve të viteve ’90 në një mënyrë të tillë sa edhe sot mbahen mend.
Seriali “Njerëz dhe Fate” do të ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri, me një kast të mrekullueshëm aktorësh.

Një prej këtyre aktor eve mbetet edhe personazhi i Erës, emri i të cilës është Enerjeta Jani. Por ku ndodhet ajo sot?
Menjëherë pas kësaj telenovele, karriera e saj u përqëndrua më shumë në teatër ku dhe interpretoi vepra të ndryshmë si “10 vjet martesë”, “Vdekja e një mbretëreshe”, “Me dyer të mbyllura”, ndër të tjera.
Si regjisore ajo ka sjellë disa vepra në skenën e Teatrit.

“Era” është martuar me aktorin Genci Fuga dhe të dy janë prindër të dy fëmijeve.


Comments

One response to “VIDEO/ E mbani mend Eren te “Njerëz dhe Fate”? Ja ku ndodhet sot dhe ç’është bërë me të…”

  1. Wow, superb weblog layout! How lengthy have you ever been blogging for?
    you make running a blog look easy. The entire glance of your
    web site is fantastic, as smartly as the content material!
    You can see similar here e-commerce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *