Sot Është Plot 57 Vjeçe, E Gjeni Dot Se Cila Është AkTorja Në Fjalë Që Mori Pjesë Edhe Në Një Nga Komeditë ..

Ajo mbahet mend dhe nuk do të harrohet kurrë për rolin e saj si Elsa në komedinë e famshme shqiptare “Pallati 176”.
Eva Alikaj është plot 57 vjeçe, edhe pse të gjithë e kujtojnë si ajo vajza e re lozonjare.

Eva është një emër i madh dhe kontributi i saj në kinematografinë shqiptare nuk është i pakët sidomos në vitet 80.
Eva Alikaj lindi në Tiranë më 25 prill 1961. Kur ishte vetëm 21 vjeç, fitoi Kupën si Aktorja më e mirë e Festivalit V të Filmit Artistik Shqiptar, me filmin “Njeriu i mirë” (1982).

Një vit më pas, u diplomua për aktore në Akademinë e Arteve të Tiranës dhe iu bashkua trupës së Teatrit Kombëtar.
E shfaqur rrallë në skenën shqiptare, Eva Alikaj nuk ka ndryshuar shumë nga ajo që ka qenë më parë, teksa duket sërish si një vajzë lajkatare dhe e këndshme,


Comments

6 responses to “Sot Është Plot 57 Vjeçe, E Gjeni Dot Se Cila Është AkTorja Në Fjalë Që Mori Pjesë Edhe Në Një Nga Komeditë ..”

 1. Wow, incredible weblog format! How lengthy have
  you ever been blogging for? you made running a blog glance easy.
  The total glance of your site is great, as well as the content!
  You can see similar here sklep

 2. Hello there, There’s no doubt that your blog could be having browser compatibility issues.

  When I take a look at your blog in Safari, it looks fine however,
  if opening in I.E., it has some overlapping issues. I merely wanted to
  provide you with a quick heads up! Besides that, wonderful site!
  I saw similar here: Ecommerce

 3. This blog was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something which helped me. Many thanks!
  I saw similar here: Ecommerce

 4. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog
  to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.

  If you know of any please share. Kudos! You can read similar article here: E-commerce

 5. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 6. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *