“S’kishte Tirana goca këtu, po na sollën këtë maloken”- Këngëtarja shqiptare rrëfen çfarë ndodh në…!!

Këngëtarja shqiptare M imoza Se limi, e cila jeton në Zvicër, ka zbuluar për herë të parë pse vendosi të largohet nga Shqipëria dhe përshtatja me jetën e re. Selimi kujton mëngjeset në qytetin e Lezhës, malli dhe h umbjet e r ënda të familjarëve të saj. Ajo tregon për sakr ificat që bënte për të ardhur nga Lezha në Tiranë çdo ditë kur punonte si moderatore në televizion.

“Jam sulmuar. Haptazi thonin se nuk kishte Tirana goca këtu, po na sollën këtë maloken??” Ajo flet edhe për arsyet pse u largua nga RTSH, vite më parë.

“Më hoqën nga RTSH se këndoja në fushatë me PD. Ishte një preteks i artë për personat që punoja dhe e shfrytëzuan për të më larguar. Kur nuk bëhesh pjesë e kompromiseve dhe klaneve, dyrt mbyllen.”-thotë Selimi e cila është shkëputur nga mediat dhe jeton e punon në Universitetin e Kulturës në Gjenevë.


Comments

2 responses to ““S’kishte Tirana goca këtu, po na sollën këtë maloken”- Këngëtarja shqiptare rrëfen çfarë ndodh në…!!”

 1. Wow, wonderful blog structure! How lengthy have
  you been blogging for? you make running a blog look easy.
  The whole glance of your web site is great, let alone the content
  material! You can see similar here sklep

 2. Howdy! Do you know if they make any plugins to assist
  with SEO? I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  gains. If you know of any please share. Thanks! You can read similar art here: List of Backlinks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *