Rozeta Dobi: Për shërbimin që bëra, Alda Klosi më dha 10 mijë €. Më premtoi dhe tharëse rrobash, por s’ma solli

Shërbimi që Rozeta Dobi kreu për vënien në jetë të skenarit që hartoi Alda Klosi, për “vjedhjen” e 550 mijë euro në shtëpinë e saj me qëllim futjen në burg të ish-bashkëshortit, pastruesja është shpërblyer me një shumë të konsiderueshme eurosh.

“Ora News” mëson se pastruesja Dobi është shpërblyer nga Alda Klosi me 10 mijë euro, ndërsa premtimin për dhurimin e një tharëse rrobash, Alda Klosi nuk e ka mbajtur.
…lidhur me këtë shërbim dua të tregoj se si shpërblim Alda do më jepte vlerën 10 mijë Euro, si dhe një tharëse rrobash…”-ka treguar në prokurori Rozeta Dobi.

E pyetur nga prokurorët se a e kishte marrë, nëse po dhe si e ka marrë këtë shpërblim nga Alda Klosi, pastruesja ka treguar se:“…pas ditës së enjte, që kisha marrë eurot e dollarët dhe i kisha sistemuar në shtëpi, të dielën në darkë e kam telefonuar Aldën, i kam thënë se: …A të vij nesër në punë…?, ajo më ka thënë se: ”…po hajde…”.

Të hënën pasdite kam vajtur në banesën e Aldës, kam sistemuar rrobat që i kisha bërë rrëmujë të enjten, kam pastruar shtëpinë, dhe në fund ka ardhur Alda, e cila më ka bërë pagesën e muajit 100 euro, më pas më ka dhënë edhe shumën e shpërblimit për mbajtjen e lekëve në shumën 10 mijë euro.

Me sa më kujtohet, prerjet kanë qenë 200 e 100 euro. Ndërsa për tharësen e rrobave më ka thënë se:”…do të shikoj se si do më eci puna dhe kur të kthehem nga Amerika do ta blej…”.

Pastruesja ka treguar në prokurori se është e gatshme të përballet me Aldën dhe t’ia thotë të gjitha këto që deklaronte para oficerëve.
Pastruesja Rozeta Dobi, në dëshminë e saj ka treguar dhe një apartament dhe garazh të blerë nga Alda Klosi kundrejt 76 mijë eurove, pasuri që nuk e kishte deklaruar dhe tashmë janë sekuestruar nga prokuroria e Tiranës.

Në 6 shkurt 2023, Rozeta Dobi është nxjerrë nga burgu dhe ka çuar oficerët e policisë, pikërisht në vendin ku ndodhej pallati ku ajo ka punuar, në afërsi të Rr. “Federik Shiroka”.
Dobi, i ka treguar oficerëve me gisht apartamentin ku ajo ka shërbyer si sanitare për rreth dy vite tek familja e shtetases Alda Klosi.

E pyetur se gjatë kohës që Alda ka qenë në Amerikë, a e ka telefonuar dhe çfarë kanë biseduar, ajo Dobi është përgjigjur se: “…po kam komunikuar. Alda, më ka marrë në WhatsApp, më ka pyetur …ku je…?, i kam thënë “…jam në shtëpi…”. A ke qenë nga Altini? (ish-bashkëshorti) më thoshte, …po…- i kam thënë.

Si është gjendja e Altinit (ish-bashkëshorti). I kam thënë është shumë i qetë.
Dua të deklaroj se Altini (ish-bashkëshorti) më kishte thënë se do ikte në Belgjike, a ka vajtur apo jo nuk e di.

Alda më tha se ishte në dijeni që Altini do ikte në Belgjike, pasi i kishte treguar vajza. Kjo bisedë ka qenë dy tre ditë para Vitit të Ri.
Deklaroj se Alda më ka bërë mesazh në WhatsApp ku më ka pyetur …si je? dhe …ku je?.

Unë e kam marrë në celular në “WhatsApp” dhe i kam thënë se jam në punë dhe pasdite do iki tek Altini (ish-bashkëshorti), kjo telefonatë ka qenë në datën 6 janar 2023, që përkon me ditën që jam arrestuar.

Gjatë kësaj kohe, Alda më kërkoi një foto timen që t’ia dërgoja, unë nuk ja dërgova pasi nuk dija të përdor telefonin, por e mora në telefon në “WhatsApp” dhe ajo më është përgjigjur ”…o bo bo, flasim më vonë se nuk kam internet…”.
Nga kjo ditë jam arrestuar dhe nuk kam komunikuar më me të.


Comments

70 responses to “Rozeta Dobi: Për shërbimin që bëra, Alda Klosi më dha 10 mijë €. Më premtoi dhe tharëse rrobash, por s’ma solli”

 1. nice content!nice history!! boba 😀

 2. Superb, congratulations

 3. wow, amazing

 4. wow, amazing

 5. wow, amazing

 6. Wow, marvelous weblog format! How lengthy have you
  been blogging for? you made running a blog look easy. The entire glance of your
  site is excellent, as smartly as the content material!
  You can see similar here e-commerce

 7. nice content!nice history!! boba 😀

 8. nice content!nice history!! boba 😀

 9. I am sure this article has touched all the internet viewers,
  its really really fastidious post on building up new webpage.
  I saw similar here: Sklep internetowy

 10. I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an impatience over that you
  wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly
  again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.
  I saw similar here: Ecommerce

 11. nice content!nice history!! boba 😀

 12. I’m curious to find out what blog platform you are working with?

  I’m having some small security problems with my latest website and I would
  like to find something more secure. Do you have any recommendations?
  I saw similar here: Dobry sklep

 13. Everyone loves what you guys are up too. This type of clever work and exposure!
  Keep up the very good works guys I’ve included you guys to my own blogroll.
  I saw similar here: Sklep internetowy

 14. nice content!nice history!! boba 😀

 15. nice content!nice history!! boba 😀

 16. wow, amazing

 17. Hey there! Do you know if they make any plugins to help with
  Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog
  to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good results. If you know of any please share. Cheers!
  You can read similar art here: E-commerce

 18. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 19. nice content!nice history!! boba 😀

 20. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 21. nice content!nice history!! boba 😀

 22. nice content!nice history!! boba 😀

 23. wow, amazing

 24. wow, amazing

 25. nice content!nice history!! boba 😀

 26. nice content!nice history!! boba 😀

 27. lost money

 28. I urge you to avoid this platform. My personal experience with it has been nothing but disappointment as well as concerns regarding deceptive behavior. Exercise extreme caution, or alternatively, find a trustworthy platform to meet your needs.

 29. I strongly recommend to avoid this platform. My personal experience with it has been purely disappointment as well as doubts about deceptive behavior. Be extremely cautious, or alternatively, seek out a trustworthy site to fulfill your requirements.

 30. I highly advise steer clear of this site. The experience I had with it was nothing but disappointment along with concerns regarding scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, find a trustworthy site to meet your needs.

 31. I strongly recommend steer clear of this site. My own encounter with it was only dismay and concerns regarding fraudulent activities. Exercise extreme caution, or even better, seek out a trustworthy site for your needs.

 32. I highly advise steer clear of this platform. My own encounter with it has been only dismay and doubts about deceptive behavior. Be extremely cautious, or alternatively, seek out a trustworthy service to fulfill your requirements.

 33. I strongly recommend to avoid this platform. My personal experience with it has been purely dismay as well as doubts about scamming practices. Proceed with extreme caution, or even better, find an honest platform to meet your needs.

 34. I highly advise stay away from this site. The experience I had with it was purely dismay and doubts about scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, look for a trustworthy site to meet your needs.

 35. I urge you to avoid this site. My personal experience with it was purely dismay and suspicion of deceptive behavior. Proceed with extreme caution, or even better, find a more reputable site to fulfill your requirements.

 36. I highly advise to avoid this site. My personal experience with it was nothing but dismay as well as concerns regarding scamming practices. Exercise extreme caution, or alternatively, find a trustworthy service to meet your needs.

 37. Wow, amazing weblog format! How lengthy have you ever been blogging for?
  you make running a blog glance easy. The full glance of your site is magnificent, let alone the content!
  You can see similar here e-commerce

 38. I highly advise steer clear of this platform. The experience I had with it has been nothing but frustration as well as concerns regarding fraudulent activities. Proceed with extreme caution, or even better, look for a trustworthy platform for your needs.

 39. I strongly recommend steer clear of this site. My personal experience with it has been purely frustration along with suspicion of fraudulent activities. Proceed with extreme caution, or even better, find an honest service for your needs.

 40. I strongly recommend steer clear of this site. My personal experience with it was only dismay and doubts about scamming practices. Be extremely cautious, or even better, seek out a trustworthy platform to meet your needs.

 41. I urge you to avoid this platform. My own encounter with it was purely dismay and suspicion of fraudulent activities. Be extremely cautious, or alternatively, look for an honest site to meet your needs.I urge you steer clear of this platform. My own encounter with it was purely frustration as well as doubts about scamming practices. Proceed with extreme caution, or even better, look for an honest platform to meet your needs.

 42. I urge you steer clear of this platform. The experience I had with it has been only dismay along with concerns regarding deceptive behavior. Exercise extreme caution, or better yet, seek out a more reputable site to meet your needs.I urge you to avoid this site. My own encounter with it was purely dismay as well as suspicion of fraudulent activities. Exercise extreme caution, or better yet, look for a more reputable site to meet your needs.

 43. I urge you steer clear of this platform. The experience I had with it has been only dismay along with doubts about scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, seek out a more reputable service to fulfill your requirements.

 44. I strongly recommend steer clear of this platform. My own encounter with it was only frustration as well as suspicion of scamming practices. Exercise extreme caution, or better yet, seek out a more reputable platform to fulfill your requirements.

 45. I strongly recommend steer clear of this platform. The experience I had with it has been only dismay as well as doubts about deceptive behavior. Be extremely cautious, or better yet, find a trustworthy site for your needs.

 46. I strongly recommend stay away from this platform. My own encounter with it was purely frustration and doubts about deceptive behavior. Be extremely cautious, or better yet, find a trustworthy platform to meet your needs.

 47. I highly advise to avoid this site. The experience I had with it has been nothing but frustration along with suspicion of scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, look for a more reputable service to fulfill your requirements.

 48. I urge you steer clear of this site. My own encounter with it was purely disappointment and concerns regarding deceptive behavior. Proceed with extreme caution, or even better, seek out an honest platform to meet your needs.

 49. I urge you steer clear of this platform. My personal experience with it has been only disappointment and suspicion of scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, look for a more reputable site to fulfill your requirements.

 50. I highly advise steer clear of this platform. My own encounter with it has been purely dismay and concerns regarding deceptive behavior. Be extremely cautious, or better yet, seek out an honest site to meet your needs.

 51. I highly advise steer clear of this site. My own encounter with it has been only dismay along with concerns regarding fraudulent activities. Be extremely cautious, or better yet, look for an honest site for your needs.

 52. I highly advise steer clear of this platform. My personal experience with it has been purely frustration and doubts about fraudulent activities. Proceed with extreme caution, or even better, find an honest site for your needs.

 53. I strongly recommend to avoid this platform. The experience I had with it has been purely dismay as well as doubts about deceptive behavior. Proceed with extreme caution, or better yet, seek out an honest site for your needs.

 54. I urge you to avoid this platform. My own encounter with it was nothing but dismay as well as concerns regarding fraudulent activities. Exercise extreme caution, or even better, look for an honest platform to fulfill your requirements.

 55. I strongly recommend steer clear of this site. My own encounter with it has been only disappointment as well as concerns regarding fraudulent activities. Exercise extreme caution, or better yet, look for an honest site to meet your needs.

 56. I strongly recommend to avoid this site. My personal experience with it was purely frustration along with doubts about scamming practices. Proceed with extreme caution, or alternatively, look for an honest site to fulfill your requirements.

 57. I urge you stay away from this platform. My own encounter with it has been only frustration along with doubts about fraudulent activities. Proceed with extreme caution, or alternatively, seek out an honest platform to fulfill your requirements.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *