Pass 50 vitesh martesë burri i rrëfen gruas së tij se e kishte gënjyer gjithë jetën, ndërsa ajo…

Një çift të moshuarish jetonin vetëm në banesën e tyre në një fshat amerikan. Ata ishin dashuruar që të rinj dhe pavarësisht të gjithë sfidave ata kishin ruajtur dashurinë e tyre edhe për mbi 50 vjet martesë.

Ata jetonin në varfëri, por çifti ishte mirënjohës që kishin njëri-tjetrin. Një herë në javë, burri dhe gruaja uleshin në parkun pranë shtëpisë dhe hanin kekun me qershi. Ishte ëmbëlsira e tyre e preferuar dhe luksi i vetëm që ata mund ta përballonin. Në ato ditë kaluan shumë momente të bukura.

Por kishte një gjë shumë të çuditshme: burri hante vetëm koret e kekut, ndërsa gruaja e tij, nga ana tjetër preferonte mbushjen.
Gjatë dimrit burri i saj u sëmur dhe kishte sëmundjen e rëndë që nuk i shpëtonte dot, ishte një moment i tmerrshëm për të dy.
Papritmas i moshuari vendosi t’i thoshte diçka shumë të rëndësishme gruas së tij:

Gjithçka që dëshiroja të bëja me jetën time ishte të të bëja të lumtur. Shpresoj se ja kam arritur. Dhe, e dashur, mos u zemëro me mua, por unë kam gënjyer gjithë këto kohë.”
Gruaja ishte e befasuar, nuk e kuptoi pse. Por plaku vazhdoi: “Unë … thjesht, nuk i kam pëlqyer kurrë koret e ëmbëlsirave”.

Ata shikuar njëri-tjetrin dhe buzëqeshën.
Pastaj gruaja tha:

Të gjitha këto vite unë kam qenë duke u përpjekur të të bëja ty të ndiheshe i lumtur duke thënë se dua mbushjen sepse mendoja që t’i i ke qejf koret…kur unë në fakt vetëm koret preferoja.”
Kjo është ajo që quhet dashuri pa kushte!


Comments

3 responses to “Pass 50 vitesh martesë burri i rrëfen gruas së tij se e kishte gënjyer gjithë jetën, ndërsa ajo…”

 1. Wow, awesome blog format! How long have you been running a blog for?
  you made running a blog glance easy. The whole look of your site is magnificent,
  as neatly as the content! You can see similar here sklep online

 2. Wow, incredible weblog layout! How long have you been running a blog for?
  you make blogging glance easy. The overall glance of your site is excellent, as well as the content material!
  You can see similar here najlepszy sklep

 3. Hey there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good gains. If you know of any please share.
  Thanks! You can read similar blog here: GSA Verified List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *