P Rekese! Nëna I Refuzoi Ftesën, Vajza Humb Ndjenjat, Ja Cfarë Bëri Arditi Në Emision (Video)

Albana Keka ka ardhur së bashku më bashkëshortin e saj në “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Ajo është martuar me Akremin nga Vlora, por që ditën që ata kanë vendosur të lidhin jetën, nëna e saj ka qenë kundër kësaj martese, me pretendimin se bashkëshorti i vajzës së saj është më i madh në moshë. Albana ka ardhur në studio pët t’i kërkuar nënës që ta falë dhe të takohen, pasi ajo ndihet keq. Por nëna e saj nuk ka pranuar të vijë.

“Jam Albana Keka, motra e tre vëllezërve, prindërit i kam të divorcuar. Mami pretendonte për mua, pasi jam gocë e vetme. Nuk jam nga ato vajzat e përkëdhelura dhe kam qenë gjithmonë afër shtëpisë. Pasi vëllezërit u martuan më shpejt, unë ngela vetëm me vëllain e vogël. Unë kam nisur të punoj që në moshë 15 – vjeçare, edhe pse mami im nuk donte.

Por unë doja që të mos na mungonte gjë në shtëpi. Në vitin 2005, një nga tezet e mia u fut të më prezantonte një djalë, meqenëse pretendoja shumë. Unë isha gjatë gjithë kohës punë-shtëpi, shtëpi-punë. Nuk kisha një motër që të flisja, ndërsa me mamin e kisha pak të vështirë. Tezja me prezantoi një djalë, por mua nuk më pëlqeu dhe më thoshin që kur është me shkesi, nuk ka dashuri dhe do ta duash avash-avash.

Nuk e di, por nuk më pëlqeu. Tezja insistonte çdo ditë që unë ta takoja në një orar të saktë. Nuk e njoha atë djalë, sepse nuk pata mundësi të dilja ta takoja dhe ta njihja nga afër, ndryshe nuk do të isha fejuar dhe të vendosja unazë. Ka qenë ndeshja Greqi – Shqipëri dhe kur fituam jam gëzuar shumë dhe në ato momente gjërat filluan të ftohen. Unë u ngrita dhe të nisa të gëzoja. Në ato momente i lashë unazën në tavolinë, pas debatit që patëm. Më pas ika nga aty dhe shkova në një hotel ku fillova punë si recepsioniste. Pas kësaj nisa si përgjegjëse te hoteli ku punova për 10 vite. Më pas erdha në Shqipëri, pasi mami m’u sëmur. Unë jam bërë si djali i shtëpisë. Më Akremin Lamaj u njohëm që në vitin 2012. Kemi qenë në tavolina të ndryshme, pasi punojmë të dy me poezi, unë jam tek proza, ai është rapsoditë e folklorit lab”.
Por kush është Akremi?

Akrem Lamaj nga Vlora ka ardhur në “E Diela Shqiptare” për të shoqëruar bashkëshorten e tij. Ai ka punuar disa vite ushtarak dhe më pas është larguar, pasi vajza e tij u sëmurë. Ai është ndarë nga bashkëshortja me cilën kishte dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë. Vajza e tij vdiq në moshën 12 – vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje. Ndërsa djali jeton në Greqi me nënën e tij. Më pas Akremi u martua me Albanën nga Dukati.
Si nisi njohja e Akremit me Albanën.

Albana Keka: Ai më shkruan një poezi dhe mendoi se kisha ditëlindjen, por unë në fakt se kisha. Ndërkohë kisha bërë shaka, sepse unë e kam në 27 Korrik, jo në Tetor kur më shkruajti mesazhin Akremi. Një ditë të bukur i them Akremit; ke ndonjë hall, fol. Kishim kafe të shpeshta dhe takoheshim shumë. Një ditë e pyes çfarë ke dhe ai më thotë do të të marr për grua. Unë faktikisht nuk doja ta dëgjoja këtë, sepse e kisha parë si mik, si baba, si shok, madje i flisja për ndjenjat e mija për dikë tjetër. E pyes Z. Akrem jeni mirë? U mendova, mora poezinë dhe e shikoj disa herë nëse kishte diçka, por ndërkohë ishte një mesazh ditëlindjeje. Një ditë të bukur, i kthej përgjigje e takoj dhe folëm për gjërat që duam. Ai më çon tek motra e tij dhe për atë nuk kam fjalë. Ajo më do pa masë.
Ardit Gjebrea: Por ka diçka, ka një ngërç me mamanë tuaj?


Comments

2 responses to “P Rekese! Nëna I Refuzoi Ftesën, Vajza Humb Ndjenjat, Ja Cfarë Bëri Arditi Në Emision (Video)”

 1. Wow, marvelous blog structure! How lengthy have you been running
  a blog for? you made running a blog look easy. The total glance of your web
  site is great, let alone the content material! You can see similar here e-commerce

 2. Hi there! Do you know if they make any plugins to help with
  Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Appreciate it! You can read similar text
  here: Backlink Portfolio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *