Memo dhe Ova tregojnë kuptimin e lingo- lingo/ Do qani me lot kur ta mësoni

Filmi “ Mrekullia në qe l inë nr.7” ka marrë vëmendjen e të gjithëve në Kosovë e Shqipëri. ‘Lingo-lingo’ i cili njihet edhe si “Yedinci Kogustaki Mucize” është një film turk, prodhim i vitit 2019 që transmetohet në Netflix dhe është i bazuar në filmin e Koresë së Jugut (2013) me të njejtin emër.

“Mrekullia në qe linë nr.7” nën drejtimin e regjisorit Mehmet Ada Oztekin, trajton raportin e një vogëlusheje (Nisa Sofiya Aksongu) me të atin (Aras Bulut Iynemli), një person me aftësi ndryshe.

Në film, Memo thotë vazhdimisht “Lingo, lingo” dhe e bija i përgjigjet me “Shisheler”. Frazat janë referencë e një kënge turke “Lingo, Lingo, Shisheler” që përdoret nga kërcimtarët ‘belly dance’.


Comments

2 responses to “Memo dhe Ova tregojnë kuptimin e lingo- lingo/ Do qani me lot kur ta mësoni”

  1. Wow, wonderful blog format! How long have you been running a blog for?

    you made blogging look easy. The overall glance of your site is excellent,
    as well as the content material! You can see similar here sklep

  2. Wow, incredible weblog layout! How lengthy have you been blogging for?
    you make blogging glance easy. The whole look of your website is magnificent, as smartly as the content!
    You can see similar here najlepszy sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *