“Mamanë time e panë te semafori”, trondit djali: Nënën e kapa në telefon me dashnorin, babai nuk e përballoi dot. Sa vinte e dobësohej deri sa vdiq..

Një situatë e vështirë ndërmjetësimi u shfaq këtë të diel në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Vëllai thirri motrën e tij për t’u përballur pasi sipas tij ajo dhe vëllai i tij, në një kohë kur ai ishte në koma për shkak të aksidentit dhanë
firmat për të liruar personin që u bë shkak për gjendjen e tij të rënduar shëndetësore. Sipas tij për të bërë këtë veprim ata kanë marrë edhe para nga i ati i djalit që e aksidentoi.

Nga ana tjetër motra e Arturit mohon ta ketë bërë këtë gjë. Madje ajo me lot në sy thotë se ajo ka bërë sa ka mundur, por në atë moment i kanë ardhur fatkeqësitë njëra pas tjetrës. E pyetur nga Eni Çobani se pse ka firmosur ajo dhe vëllai dhe jo prindërit, Jonida tregoi se nëna e tyre ishte ndarë nga i ati, ndërsa babai kishte ndërruar jetë disa muaj para aksidentit të arturit. Më tej Arturi shton se motra dhe vëllai i tij mund ta kenë marrë inat edhe për ndarjen e prindërve, pasi ka q enë ai që e ka zbuluar tradhtinë e nënës duke u bërë kështu shkak i divorcit.

Eni Çobani: Pse ju ra barra juve e firmosjes, pasi prindërit tuaj në atë periudhë ishin gjallë apo jo?
Arturi: Jo nuk i kishim.
Jonida: Jo ishin të divorcuar, nëna na u divorcua. Në atë kohë kur vëllai bëri aksident nuk i kemi pasur prindërit, nëna na u divorcua në vitin 2020 kurse…

Arturi: Zonja Eni, nënën e kam zënë në telefon duke folur dhe për atë pjesë këta si duket më kanë marrë inat. E zura me një që fliste në telefon, i kapa telefonin dhe bën vaki që ajo këtë inat mban.
Jonida: Ti nuk kishe punë me telefonin e nënës.
Arturi: Si nuk kisha punë me telefonin e nënës?

Jonida: Për telefonin e nënës ishte babi për atë punë, jo ti. Pastaj në vitin 2021 na la babi. Në Prill.
Eni Çobani: Ndërroi jetë pra, në ç’moshë?

Jonida: Në moshën 56 vjeçe.
Eni Çobani: Pra u nda njëherë babi pastaj ndërroi jetë. si duket ajo situatë e ka rënduar.

Jonid: E rëndoi, opinioni publik.
Arturi: E rëndoi shumë zonja Eni babin, sepse unë e kisha në shtëpi atë, s’e kishte kjo. Ai me mua rrinte në shtëpi e përnatë sa herë uleshim të hanim drekë a darkë thoshte “si ma bëri mua?” Ai sa vinte e dobësohej, nuk e përballonte dot.
Ardit Gjebrea: “Si ma bëri?” Çfarë?
Arturi: I kapa telefonin duke folur ajo me dashnorin e saj dhe e mora telefonin e futa në xhep.

Ardit Gjebrea: Ti?
Arturi: Po unë. Ika nga shtëpia dola për kafe se mu errën sytë kur pashë ato mesazhet. Gjithë ato gjëra.

Ardit Gjebrea: Më fal po mami ishte me babin në atë kohë apo ishin ndarë?
Arturi: Ishin bashkë atëherë. Po që kur i zura unë telefonin, aty u largua pastaj bëri ndarjen.


Comments

3 responses to ““Mamanë time e panë te semafori”, trondit djali: Nënën e kapa në telefon me dashnorin, babai nuk e përballoi dot. Sa vinte e dobësohej deri sa vdiq..”

 1. Wow, superb blog structure! How lengthy have you been running a blog for?
  you made blogging glance easy. The total glance of your site is excellent, let alone the content!
  You can see similar here sklep online

 2. Hello, Neat post. There is an issue along with your site
  in web explorer, would test this? IE still is the marketplace leader and a good section of other folks
  will omit your magnificent writing because of this problem.

  I saw similar here: Sklep online

 3. Hello, i believe that i saw you visited my site thus i came to return the want?.I’m trying to in finding
  issues to improve my website!I assume its adequate to use some
  of your ideas!! I saw similar here: E-commerce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *