Korçari vullnetar kthen lagjen model pastërtie, pikturon rrugët dhe mbjell lule: Çdo ditë pastrojmë, njerëzit te mos hedhin as bishtat e cigareve (Video)

Një lagje në Korçë ndryshon nga të tjerat, rrugët janë të pikturuara dhe lulishtja plot ngjyra. Pas kësaj pune të bukur qëndron Tomor Hoxha, i cili angazhohet vullnetarisht për qytetin.

Tomor Hoxha banon në lagjen 14 të qytetit të Korçës. Prej 5 vitesh, me ndihmën e fqinjëve ka ndërmarrë nismën qytetare për të mirëmbajtur hapësirën publike. Kjo lagje merr forma dhe ngjyra të ndryshe nga viti në vit. Tomori pikturon rrugët me motivacione të larmishme si dhe mbjell shumëllojshmëri lulesh.

Ai tregon për Report Tv se punët publike kryhen me kontributin vullnetar të banorëve, pa asnjë financim nga bashkia.

“Më pëlqen të bëj gjëra të bukura për lagjen time. Më jepet për këto punë. Me këtë komshiun blemë lule fillimisht dhe vazhduam me të tjerat. Sa të jem unë kjo iniciativë do të vazhdojë. Kjo imponon dhe qytetarët ta mbajmë pastër ambientin”, tha Tomor Hoxha.

Në nismën e tij Tomori gjeti dhe mbështetjen e Rami Sulellarit, një ish-ushtaraku në pension.

“Çdo ditë ne pastrojmë rrugën dhe njerëzve u është krijuar ideja qe të mos hedhin asnjë mbeturina as bishtat e cigareve. Është e vështirë se do lek, do investime që të vazhdojë se deri tani ne e kemi mbajtur me buxhetet tona familjare”, tha Rami Sulellari.
Lagjja 14 në Korçë është një mozaik ngjyrash dhe model pastërtie.


Comments

10 responses to “Korçari vullnetar kthen lagjen model pastërtie, pikturon rrugët dhe mbjell lule: Çdo ditë pastrojmë, njerëzit te mos hedhin as bishtat e cigareve (Video)”

 1. Wow, marvelous blog structure! How lengthy have you been running a
  blog for? you make running a blog look easy. The whole look of your web site is magnificent,
  as smartly as the content! You can see similar here najlepszy sklep

 2. Hello there, You have done a fantastic job. I’ll
  certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I’m sure they’ll be benefited from this site. I saw similar here:
  E-commerce

 3. I was excited to uncover this page. I wanted to thank
  you for your time due to this wonderful read!! I definitely appreciated every little bit of it and I have you book
  marked to look at new information on your web site. I
  saw similar here: Najlepszy sklep

 4. When someone writes an post he/she maintains the plan of a user in his/her brain that how
  a user can know it. Thus that’s why this post is great.
  Thanks! I saw similar here: E-commerce

 5. Hello there! Do you know if they make any plugins
  to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank
  for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  gains. If you know of any please share. Thanks! You can read
  similar art here: Sklep internetowy

 6. Hi! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good gains. If you know of any please share.
  Cheers! You can read similar text here: Sklep internetowy

 7. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 8. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 9. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 10. Hi there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to rank for some targeted
  keywords but I’m not seeing very good results. If you know of any please share.
  Thanks! I saw similar text here: Backlinks List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *