I ndau Armina Mevlani? Të pathënat e martesës së Shkëlzenit me Sadijen, Sali Berisha e mohoi të birin sepse ajo ishte…!!

Pavarësisht se është larg politikës, Shkëlzen Berisha ka qenë dhe është gjithmonë në qendër të mediave.Kryesisht kjo pasi, babai i tij, ish-kryeministri Berisha, është një ndër njerëzit më aktiv në politikën shqiptare dhe ak uzat ndaj tij dhe Shkëlzenit nuk kanë munguar kurrë.Përsa i përket jetës private, djali i ish-kryeministrit prej disa vitesh po shijon lidhjen dhe bashkëjetesën me ish-missin dhe blogeren e njohur Armina Mevlani.

Por para lidhjes me bukuroshen Mevlani, Shkëlzeni ka kaluar një martesë prej gati 15 vitesh me shkrimtaren Sadije Berisha.Sadija dhe Shkëlzeni e nisën historinë e tyre të dashurisë në vitin 1998 dhe ndarja e tyre u lajmërua në media në 2013. Martesa nga e cila lindën dy fëmijë, Medina dhe Lajdon.

Si nisi dashuria mes tyre
Pas vra sjes së deputetit demokrat Azem Hajdari, Shkëlzen Berisha me urdhrin e Berishës udhëtoi tek miku i familjes në Suedi, Hasan Berisha.

Shkëlzeni atëherë ishte vetëm 22 vjeç dhe në familjen e miqve bëri menjëherë shoqëri me djalin e Hasanit, Kujtimin, dhe vajzat e tij. Ishte pikërisht koha, ku mes Shkëlzenit dhe Sadijes e cila ishte vajza e mikut të Berishës, lindi dashuria. Sadija, asokohe 30-vjeç dhe e divorcuar nga martesa e parë dhe me dy fëmijë, ra në dashuri me Shkëlzenin, 22 vjeç.

Mospranimi i lidhjes nga Sali Berisha:
Pas disa kohe lidhje, çifti deklaroi se kishin vendosur të martoheshin por vendimi nuk u prit mirë sidomos nga familja e ish-kryeministrit. Thuhet se në muajt e parë Sali Berisha ndërpreu të gjitha marrëdhëniet me të birin dhe e distancoi së tepërmi atë.

Edhe pas martesës marrëdhëniet me familjen e Shkëlzenit në Tiranë mbeteshin të tensionuara. Sadija dhe Zeni u bënë me një vajzë që e quajtën Medina dhe disa vite më vonë, lindën edhe një djalë, Lajdon.

Ndarja : Shumë vite më vonë dhe për herë të parë, vetë Sadije Berisha foli dhe tregoi arsyen e vërtetë pse përfundoi martesa me Shkëlzenin. Gjatë një interviste ajo deklaroi hapur se martesa u shkatërrua kur Shkëlzeni u kthye në Shqëpëri për shkak të pengesave të shumta.
“Problemet kanë nisur që nga diferenca në moshë, te mospranimi i familjes dhe fakti që ishim rritur në vende të ndryshme, në mënyra të ndryshme dhe me mendësi të ndryshme”- tha Sadija duke shuar kuriozitetin se Armina Mevlani nuk ishte shkaktarja e ndarjes.


Comments

6 responses to “I ndau Armina Mevlani? Të pathënat e martesës së Shkëlzenit me Sadijen, Sali Berisha e mohoi të birin sepse ajo ishte…!!”

 1. Wow, fantastic weblog structure! How long have you been running a blog
  for? you made running a blog look easy. The full look
  of your web site is great, as well as the content material!

  You can see similar here najlepszy sklep

 2. Hey I am so grateful I found your weblog, I really found you by error, while I was searching on Askjeeve
  for something else, Regardless I am here now and would just like to say thanks for a
  incredible post and a all round entertaining blog
  (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the
  moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to
  read a lot more, Please do keep up the awesome job. I saw similar here: Sklep online

 3. Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.

  If you know of any please share. Appreciate it!
  You can read similar art here: Sklep internetowy

 4. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 5. Hey there! Do you know if they make any plugins to assist with Search
  Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank
  for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  success. If you know of any please share. Cheers!
  You can read similar art here: Scrapebox List

 6. Wow, marvelous weblog layout! How lengthy have you ever
  been blogging for? you made blogging look easy.

  The overall glance of your website is fantastic, as well as the content!
  You can see similar here sklep internetowy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *