Historia E Dhimbshme E Dy Kunatave; Halla Kërkon Të Birësojë Mbesën Pasi Ish-Bashkëshortja E Vëllait E Lë Në Jetimore

Një histori sa e dhimbshme aq dhe e pabesueshme është prezantuar ditën e djeshme në rubrikën “Ka një mesazh për ty” ! Një motër, kunatë dhe hallë kërkonte të birësonte vajzën tre vjeçare të ish-nuses së vëllait. Zana, e cila prej 17 vitesh jeton në Athinë, i bëri kërkesë publike ish-bashkëshortes së vëllait, Albanës për të mos e lënë vajzën e vogël nën kujdesin e motrave “Nënë Tereza” por të kujdesej ajo për të.

Në pamundësi ekonomike, e ëma e vogëlushes ishte detyruar ta linte të bijën në jetimore! Familja e saj nuk e pranonte që e bija ta rriste si një nënë e divorcuar dhe babai i fëmijës i cili vuanta nga probleme shëndetësore nuk mund të kujdesej i vetëm.
Zana halla e vajzës e cila e do vogëlushen si të isha fëmija i saj, pohoi publikisht se gjatë një vizite, ndër të shumtat që ajo i bënte vajzës, ajo e kishte thërritur ‘mami’. Dëshira e saj ishte që vëllai të bashkohej me nusen, që fëmija të rritej me nënë dhe babë dhe jo ta merrte ajo nën kujdestari, por ata nuk ja arritën dot qëllimit.

“Porsa mora vajzën e porsalindur, një muaj në duar ndjeva një… sikur ajo do bëhej fëmija im dhe i thashë: Albana dëgjo këtu të gjithë zihemi me burrat, shko tek vëllai rri në një dhomë veç. Do vinë rrethanat që ti avash-avash do bashkohesh me vëllain tim. Bëje për hir të fëmijës që vajza të rritet me prindër, jo pa prindër. Mos e dërgo atje. Ndoshta “Motrat” kanë hapur shumë dyer, kanë dhënë një ndihmë për shumë nëna që mos i abortojnë fëmijët e tyre. I kanë dhënë një mundësi që t’i lindin dhe t’i rritin. Por përse kjo krijesë e vogël të rritet jetim kur i ka dy prindërit?

Ndonëse gjërat nuk shkuan ashtu si Zana do të dëshironte, ajo u ndje gruaja më e lumtur, kur në studio pa që ishte e ftuar dhe e ëma e vajzës dhe kjo e fundit pranoi pa hezituar që vajza e saj të kishte një familje, atë të hallës së saj.
Do ja jap dhe ta ketë me gjithë zemër, ta ketë përjetë. –tha nëna e vogëlushes tre-vjeçare, e cila familje më të mirë nuk do të mund t’i gjente kurrë vajzës.


Comments

6 responses to “Historia E Dhimbshme E Dy Kunatave; Halla Kërkon Të Birësojë Mbesën Pasi Ish-Bashkëshortja E Vëllait E Lë Në Jetimore”

 1. Wow, amazing blog format! How lengthy have you ever been blogging for?
  you make blogging glance easy. The total glance of your website is excellent,
  let alone the content! You can see similar here sklep online

 2. Wow, incredible weblog structure! How lengthy have you been blogging for?

  you make blogging glance easy. The overall glance of your website is
  great, as neatly as the content! You can see similar here sklep

 3. Wow, superb blog format! How long have you ever been blogging for?

  you made blogging look easy. The total glance of your website is fantastic, let alone the content material!
  You can see similar here sklep

 4. Wow, awesome weblog format! How long have you been running a blog for?
  you made blogging glance easy. The total
  glance of your site is great, let alone the content material!

  You can see similar here dobry sklep

 5. Helpful info. Lucky me I discovered your web site accidentally, and I am surprised why this twist of fate didn’t took place in advance! I bookmarked it. expand your blogexpander

 6. Good day! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my
  blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Appreciate it! I saw similar blog here: Backlink Portfolio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *