Hidhini një sy mirë dhe thoni se cila nga foshnjat është vajzë – përgjigja zbulon një të vërtetë të madhe për ju

Perceptimi ynë për dukuritë më të ndryshme zbulon karakterin tonë. Zgjidheni testin dhe zbuloni se cili nga këta fëmijë është një vajzë, më pas mësoni diçka për veten tuaj

Fëmija i parë nga e majta Nëse keni zgjedhur fëmijën e parë, ju jeni një person i arsyeshëm që beson në parimet e tij dhe sillet sipas rregullave ekzistuese. Së pari ju analizoni dhe vetëm më pas merrni vendime.

Ju bëni çmos për të gjetur zgjidhjen më të mirë për problemet, ndërkohë që përpiqeni të mos lëndoni emocionet e të tjerëve. Ju shmangni konfliktet dhe preferoni të vendosni interesat e të tjerëve në radhë të parë, edhe kur ata nuk ia vlejnë kohën dhe mundin tuaj. Ju përpiqeni të jeni të paanshëm kur merrni një vendim.

Është koha që të ndaloni së shqetësuari për të tjerët dhe të përqendroheni te vetja dhe ajo që po ndodh në jetën tuaj. Mos e vononi lumturinë, jini të lumtur sot! Për sa i përket gjinisë, më falni, por ky fëmijë është djalë.
Foshnja e dytë nga e majta Ju keni zgjedhur fëmijën e dytë? Ju jeni një person vërtet krijues. Jeni plot me ide novatore dhe vazhdimisht krijoni gjëra të mahnitshme. Ju pëlqen të jeni aktiv dhe të pranoni sfida të reja. Nuk do të humbisni kurrë një shans për të mësuar diçka të re.

Ju nuk keni frikë nga ndryshimi, sepse besoni se gjithçka ndodh për një arsye. Ju e jetoni jetën tuaj çdo ditë sikur të ishte e fundit, por duket sikur jetoni në një flluskë – shumë duan të afrohen me ju, por ju nuk i lejoni.

Mësoni si të merreni me zhgënjimet. Po, gjithmonë do të ketë njerëz që duan të jenë me ju për arsye egoiste, por mos i injoroni ata që duan vërtet t’ju njohin. Thjesht jepuni atyre një shans dhe do të kuptoni se ka një vend për ta në jetën tuaj. Dhe urime, kjo foshnjë është një zonjë e vogël!

Fëmija i tretë nga e majta Nëse keni zgjedhur këtë fëmijë, atëherë jeni një person shumë social. Karizma juaj ju ndihmon të jeni mirë me të gjithë, por ju pëlqen më shumë të kaloni kohë me miqtë. Jeni të çmendur për aventurat dhe adrenalinën që vjen me to.
Ndonjëherë veproni në mënyrë impulsive, por arsyeja për këtë është besimi juaj se rreziku më i madh është të mos rrezikoni. Ndërsa ka njëfarë të vërtetë në këtë, kini kujdes nga pasojat.

Mos harroni se jeni të rrethuar nga njerëz të mahnitshëm dhe se disa prej tyre jo vetëm që ju vlerësojnë, por edhe ju duan me gjithë zemër. Kjo është arsyeja pse herën tjetër që do të merrni një nga vendimet tuaja impulsive, mbani në mend se mund të lëndoni dikë. Për sa i përket gjinisë, më falni, por ky fëmijë është djalë.

Fëmija i katërt nga e majta Nëse keni zgjedhur fëmijën e fundit, kjo tregon shumë për personalitetin tuaj. Edhe pse keni një zemër të madhe, keni edhe një ego të madhe. Ju mendoni se keni gjithmonë të drejtë dhe askush nuk mund t’ju bindë të kundërtën.

Jeni të fortë dhe përshtateni lehtësisht me rrethanat e reja, prandaj shpesh keni rolin kryesor në të gjitha fushat e jetës suaj. Jeni plot ide kreative dhe novatore, por vlerësoni edhe mendimet e të tjerëve.

Nëse doni të mbani njerëz të mirë në jetën tuaj, mësoni të dëgjoni. Njerëzit përreth jush gjithashtu duan të ndihen të respektuar dhe të dobishëm. Nga ana tjeter, njohja e punes se te tjereve do te beje nje lider shume me te mire.Sa i perket gjinise me falni por ky bebe eshte djale.


Comments

3 responses to “Hidhini një sy mirë dhe thoni se cila nga foshnjat është vajzë – përgjigja zbulon një të vërtetë të madhe për ju”

 1. Wow, superb blog layout! How lengthy have you ever been blogging for?
  you make blogging look easy. The entire look of your site is excellent, let alone the
  content material! You can see similar here e-commerce

 2. Hey there! Do you know if they make any plugins to help
  with Search Engine Optimization? I’m trying to get my website to rank for some targeted keywords but I’m not
  seeing very good gains. If you know of any please share.
  Cheers! You can read similar blog here: Scrapebox AA List

 3. Wow, awesome blog structure! How long have you
  been running a blog for? you made running a blog look easy.
  The whole glance of your site is great, as smartly as the content!
  You can see similar here najlepszy sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *