E martoi vajzën 13 vjeç, reagon e ëma ne lot: Nuk ia fal vetes, zbulova që dhëndri…(Video)

Emisioni “Historia Ime” nga Mirela Milori në Tv Klan ka trejtuar këtë problemin e Merita Cera, 42-vjeçares nga Bulqiza. Ajo është nënë e 4 fëmijëve, përkatësisht të moshave 27 vjeç, 23, 22 dhe djali i vogël 16 vjeç.

Dy fëmijët e mëdhenj janë martuar dhe kanë ndërtuar jetën e tyre, më vete. Djali 16-vjeçar jeton me Meritën dhe bashkëshortin e saj. Ndërsa vajza 22-vjeçare është pikërisht problemi për të cilën Merita ka ardhur në program.

Ajo tregon se vajzën e ka martuar me shkuesi kur ka qenë 13 vjeç, pra ende një m inorene. Shkak u bë gjendja e keqe ekonomike e familjes së saj. Por pas disa kohësh, vajza e saj iu ankua për probleme tek familja e bashkëshortit.

Merita zbuloi një ditë se dhëndri i saj është p ërdorues i lë ndëve n arkotike. Dhe problemet më të mëdha i kishte me vjehrrin, i cili i d hunonte vajzën. “Nuk ja fal vetes. Martova një gocë shumë të vogël me shkuesi. Nuk pyeta për familjen e djalit se më ndërhynë ca njerëz, më thanë janë njerëz të mirë. Shkova e pashë shtëpinë, kushtet i kishin shumë të mira, m’u dukën njerëz të mirë, nuk e mendoja që goca ime do arrinte në këtë gjëndje. Erdhën ma kërkuan, ia dhashë për dore gocën.

Me besimin e plotë që do ma mbanin atë gocë. Gjithë problemi i gocës time ishte tek vjehrri. Do ndërhynte për çfarëdo lloj gjëje, edhe aty ku s’është për të ndërhyrë vjehrri, do ndërhynte. Martesa e saj kishte probleme, i thoja ti je e vogël, dhëndrin e kisha të ri,i flisja gocës time që ti je gabim, jo që ajo kishte shumë të drejtë. I jepja krah dhëndrit me thënë të drejtën. Kur një ditë u sëmur dhëndri, e pata te shtëpia, mami më dhemb zemra. E çova në spital, erdhën mjekët thanë ky nuk ka pirë a lkool, nuk ka dhimbje zemre.

Ky, thanë, ka pirë d ro gë. Ky përdor h ashashin, thanë. U t rondita, gocës nuk i thashë gjë. Dhëndri nuk punonte, punonte vjehrra, është e mrekullueshme, i ka dhënë krah gocës për çdo gjë. Ama vjehrri edhe dhëndri fare.

Goca thoshte që burri rrinte 2-3 netë pa ardhur në shtëpi. I thoja është i ri, do jetë me shokë. Në momentin që goca ngeli shtatzënë, këtë e çova në spital edhe i thirra prindërit e vetë, i thashë problemin. Nëna e vetë tha nuk është e mundur që djali im të pijë. I thashë me anën e doktorit unë e zbulova.

Më kërkuan falje, më thanë gocës mos i trego, nuk i tregova. Në momentin që ka lindur goca e madhe, ngrihet vjehrri edhe më ka rraf edhe gocën edhe djalin e vogël. I kishte futur duart në fyt çunit të vogël. Kam shkuar me s henja, kam d enoncuar. Aty na erdhi te rajoni i 3. Në momentin që shkuam dje kur ishim në furgon, tha ti s’ke ç’të më bësh në këtë rajon se unë i njoh të gjithë. Ti mund t’i njohësh i thashë, por l igji do veprojë”, thotë Merita në emision. /tvklan


Comments

9 responses to “E martoi vajzën 13 vjeç, reagon e ëma ne lot: Nuk ia fal vetes, zbulova që dhëndri…(Video)”

 1. Wow, fantastic blog layout! How long have you ever been running a blog for?
  you made running a blog glance easy. The overall look of your web site is great, as well as the content material!
  You can see similar here ecommerce

 2. I want to to thank you for this very good read!! I definitely loved every bit of it.
  I have got you saved as a favorite to look at new stuff you post… I saw similar here: Sklep online

 3. Hello colleagues, its impressive paragraph about cultureand completely explained, keep it up all the
  time. I saw similar here: Sklep internetowy

 4. Heya i am for the primary time here. I found this board and I to find It truly useful &
  it helped me out much. I am hoping to present one thing again and help others such
  as you helped me. I saw similar here: Najlepszy sklep

 5. I needed to thank you for this great read!!
  I definitely enjoyed every bit of it. I have got you saved as a favorite to look at new things
  you post… I saw similar here: Najlepszy sklep

 6. Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I
  am going through problems with your RSS. I don’t understand
  the reason why I am unable to join it. Is there anyone else getting the same RSS issues?
  Anyone that knows the answer can you kindly respond?
  Thanks!! I saw similar here: Sklep online

 7. Hello there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my
  blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains.
  If you know of any please share. Appreciate it!
  You can read similar blog here: Sklep online

 8. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 9. Hi! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my site to rank
  for some targeted keywords but I’m not seeing very good success.
  If you know of any please share. Thanks! You can read similar blog here:
  Hitman.agency

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *