E lanë vajzën në Shqipëri, prindërit kthehen për ta marrë, por shihni si reagon ajo

Të ftuar sot në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, tek “E diela shqiptare”, ishin Gazmori dhe Greta, një çift që jetojnë në Greqi, por që kanë lënë në Shqipëri prej 4 vitesh vajzën e tyre, Gledia. Pas 4 vitesh sakrificë duke punuar për t’i siguruar Gledias një jetë sa më të mirë, Gazmori dhe Greta janë gati për ta marrë vajzën me vete në Greqi dhe këtë lajm ja dhanë sot tek “E diela shqiptare”.

“Ne jemi martuar para 9 vjetësh. Kur Greta ishte 4-muajshe shtatzënë, unë ika në Greqi. Lindi Greta erdhi në jetë princesha jonë. Unë nuk isha aty për t’i dëgjuar zërin, të qarat e para dhe ky ka qenë momenti më i vështirë. Nuk e ndjeva atë që duhet të ndjejë një baba. Askush nuk duhet ta humbë atë çast. Është momenti më i bukur i jetës së një personi”, u shpreh Gazmori.

Ai tregoi se kur u kthye në Shqipëri, gjendja ekonomike vështirësohej më shumë dhe u detyrua të rikthehej në Greqi. Kur vajza e tyre bëri 3 vjeç, edhe Greta iu bashkua Gazmorit në Greqi për të punuar dhe e la Gledian me gjyshen.
“Sot do t’i premtoj Gledias që do ta marr përfundimisht në fund të këtij viti shkollor, duke qenë se unë kam krijuar kushtet e duhura ekonomike për ta marrë”, tha Gazmori.
Gledia erdhi në studio me gjyshen e saj, por nuk e priste fare që prapa murit do ishin prindërit e saj. Vogëlushja buzëqeshi kur në ekran i dolën prindërit.

“Gledia, shpirt kemi ardhur këtu për të të dhënë një mesazh, për të të thënë më fal. Të lamë katër vite nuk të dhuruam atë dashuri që kishim, që duhet të të jepnim. Nuk të ishim pranë në vitet më të bukura që ti kalove. Na fal për gjithçka, por të gjitha këto i kemi bërë që ti të rritesh në kushte sa më të mira.

Të pata premtuar që do të marr të jetosh me ne në Greqi dhe më në fund erdhi momenti. Sapo të mbarosh shkollën do vish të jetosh me ne, të jetojmë një familje bashkë”, i tha Gazmori të bijës.
E pyetur nga Arditi, Gledia e vogël pohoi se do të mërzitet që do e lërë gjyshen, shoqet, shkollën, por nga ana tjetër do jetë e lumtur që do jetojë me mamin e me babin.
E lanë vajzën në Shqipëri, prindërit kthehen për..

“Të kërkoj falje për çdo gjë. Të gjitha i kam bërë për të mirën tënde. Erdhi dita që do jemi bashkë dhe s’do ndahemi kurrë. Të dua shumë, shumë, shumë”, i tha Greta me lot në sy Gledias.
E lanë vajzën në Shqipëri, prindërit kthehen për
Por edhe gjyshja e përlotur tha se uron që ata të kalojnë një jetë të lumtur. “Kur ata janë mirë edhe unë jam mirë”, u shpreh ajo.


Comments

7 responses to “E lanë vajzën në Shqipëri, prindërit kthehen për ta marrë, por shihni si reagon ajo”

 1. Wow, amazing blog layout! How lengthy have you ever been running
  a blog for? you make running a blog glance easy. The full
  look of your site is fantastic, as well as the content!
  You can see similar here sklep online

 2. Pretty great post. I simply stumbled upon your weblog and wished to mention that I have
  really enjoyed browsing your blog posts. In any case
  I’ll be subscribing in your rss feed and I hope you
  write again soon! I saw similar here: Ecommerce

 3. hi!,I love your writing so so much! percentage we keep in touch more approximately your article on AOL?

  I need an expert in this area to solve my problem. Maybe that’s you!
  Having a look ahead to peer you. I saw similar here: Sklep internetowy

 4. Good day! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m
  not seeing very good success. If you know of any please share.
  Appreciate it! You can read similar text here:
  Sklep online

 5. Hey! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I’m
  trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results.
  If you know of any please share. Appreciate it!
  You can read similar text here: Sklep internetowy

 6. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

 7. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *