Do Qani! Historia E 90-Vjeçares Të Bra.Ktisur Nga Familja Që Po Emocionon Botën, I Ndodh…

Agnes Maples, është emri i gruas së moshuar, e cila ishte e detyruar të jetonte në praninë e mbetjeve brenda dhe jashtë shtëpisë.
Por e gjitha kjo situatë ishte krijuar në të vërtetë për shkak të sjelljes së të afërmve të saj, të cilët edhe pse ishin në dijeni për problemet dhe nevojat e saj, e kishin lënë të jetonte aty, shkruan ShkodraNews. Edhe pse gruaja nuk ishte në gjendje të kujdesej as për veten.

Duke lejuar kështu që situata të precipitonte. Për shkak të moshës së thyer, Agnes nuk mundi të pastronte mbeturinat që grumbulloheshin dhe shtëpia e saj filloi të degradonte ngadalë derisa plehrat prekën tavanin.

Jeta e gruas, filloi të komplikohej pak nga pak dhe e vetëm dhe e braktisur, ajo përjetoi një mijë vështirësi, shkruan ShkodraNews. Kur burri i saj vdiq, gruaja ra në depresion.
Të ballafaquar me këtë realitet të ashpër, banorët e zonës vendosën t’i bënin më me shumë dinjitet vitet e fundit të Agnes dhe vendosën ta pastronin rrënjësisht shtëpinë e gruas.

Të armatosur me vullnet të mirë dhe durim të shenjtë, ata vendossën për t’i dhënë fund skenave të degradimit që ishte e detyruar t’i nënshtrohet Agnes. Të afërmit, madje edhe shteti e kishin braktisur gruan e gjorë.

Banorët shkuan në shtëpinë e gruas dhe filluan kujdeset për pastrimin, grumbullimin e mbeturinave dhe pastrimin e kuzhinës, banjos, korridorit dhe dhomave të gjumit.
Në fund rezultati ishte krejtësisht spektakolar, me Agnesin që mund të ri-hynte në një shtëpi të re, krejt ndryshe nga ajo që kishte më parë.

Një histori kjo tepër emocionuese dhe që po shpërndahet masivisht në të gjithë botën. Përshtati: ShkodraNews

2 thoughts on “Do Qani! Historia E 90-Vjeçares Të Bra.Ktisur Nga Familja Që Po Emocionon Botën, I Ndodh…

  1. Wow, fantastic weblog layout! How lengthy have you ever been running
    a blog for? you make running a blog glance easy.
    The entire look of your website is fantastic, as neatly
    as the content! You can see similar here ecommerce

  2. This article is a gem! The insights provided are very valuable. For additional information, check out: DISCOVER MORE. Looking forward to the discussion!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *