“Do bleja shtëpi, ai ishte ndërtuesi i pallatit dhe..”, Alketa rrefen historinë si u njoh me burrin: U çmenda pas syve të tij..

Ajo nje nga moderatoret me te mira Shqiptare dhe me virtuozja ne fjalit e saj por publiku gjithmon do te dije rreth jetes se saj private por si gjithmon Alketa flet shume pak.Besojme se kjo eshte me e mira per nje familje qe te qedroje sa me larg mediave dhe portaleve.

Por Alketa ka zgjedhur të jetë e rezervuar, dhe zgjedh të flasë shumë pak për familjarët e saj. Megjithatë, në një intervistë për një gazetë italiane, moderatorja ka vendosur të rrëfejë disa detaje, që nuk i njihnim më parë.

Vejsiu ka treguar se bashkëshortin e ka njohur kur donte të binte një shtëpi për prindërit. Ai ishte një ndërtues pallati, dhe pas disa takimesh, kishin rënë në dashuri.
Por ja se si nisi historia e saj e dashurise kur rastesisht kishte shkuar per te blere nje hyrje per prinderit e saj dhe ajo njohu bashkeshortin e saj ate dite i cili ishte ndertuesi i pallatit.

“E kam njohur kur kisha vendosur të bleja një shtëpi për prindërit. Isha 20 vjeçe në atë periudhë dhe bëja dy punë. Ai ishte ndërtuesi i pallatit, që kisha zgjedhur për prindërit. Lashë një takim.

Mbaj mend që ai hoqi syzet dhe unë pashë ato sytë e kaltër që të bënin të çmendeshe. Për nëntë muaj deri në pagesën e parë, nuk ndodhi asgjë, por më pas ndodhi historia jonë e mrekullueshme e dashurisë. Historia e jetës sime,”– është shprehur Alketa Vejsiu.
Lidhur me fëmijët, moderatorja ka treguar se është mjaft e lidhur me ta, sidomos me djalin Lionel, i cili është një kopje e saj.

“Jam një mami pop, ndonjëherë bëhem vajza e tretë e shtëpisë. Nicole është 13 vjeçe dhe i pëlqen të jetë mikesha ime më e mirë. Jam e çmendur pas tim biri, Lionel që më ngjan shumë, është i ëmbël, spontan dhe plot energji,”- ka treguar moderatorja për raportin e saj me fëmijët.
Ne i urojme dite te bukura per Alketen dhe familjen e saj.


Comments

2 responses to ““Do bleja shtëpi, ai ishte ndërtuesi i pallatit dhe..”, Alketa rrefen historinë si u njoh me burrin: U çmenda pas syve të tij..”

 1. Wow, amazing blog format! How long have you been running a
  blog for? you make running a blog glance easy.
  The full glance of your web site is wonderful,
  as smartly as the content! You can see similar here sklep internetowy

 2. Good day! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but
  I’m not seeing very good results. If you know of any please share.

  Thanks! I saw similar art here: Backlinks List

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *