Burri braktis gruan shtatzënë duke i lënë asaj borxhe të mëdha, por një ditë ajo vëren diçka në furrën e re që i ndryshon jetën!

Pavarësisht nga të gjitha ngjarjet tragjike që ndodhin në kete bote dhe pavarësisht veshtiresive qe hasin njerëzit, ne me të vërtetë jetojmë në një kohë ku shumica e njerëzve janë përgjithësisht të mirë dhe të sjellshem. Ne deshirojme të ndihmojmë njëri-tjetrin gjatë ditëve tona më të vështira.

Amanda dhe burri i saj nga Sydney, Australia,kursyen për të blerë shtëpinë e tyre të ëndërrave. Çifti kaloi dy vjet duke e rinovuar këtë banesë për ta kthyer ate ne nje shtëpi të përsosur. Ata u përpoqën per tu bere me femije gati tre vjet.

Abort pas aborti, Amanda, me ne fund mbeti shtatzënë dhe gjithçka po shkonte mirë. Në një çast, gjithçka ndryshoi. Bota e Amandës u shemb në një moment të tmerrshëm.

Burri i saj e la atë për një grua tjetër,duke e lene Amanden ne rruge,me borxhe te medha, pa asnjë të ardhur,te vetme me një fëmijë. Çfarë do të ndodhte me të dhe me fëmijën e saj? Falënderoj Perëndinë për miqtë si Anna. Ajo i qëndronte pranë duke e ndihmuar me te holla.Ajo arriti te stacioni i radios lokale, KIIS dhe u kërkoi atyre të merrnin ne konsiderate situaten e Amandes.

Stacioni i radios e dinte se ata duhej ta ndihmonin Amandën, por nuk mund ta bënin vetëm. Ata iu drejtuan bizneseve lokale për donacione. Të dy Amanda dhe Anna u ftuan në radio,dhe ajo i shpjegoi audiencës se pjesa më e keqe e situatës së saj ishte pasiguria e gjithçkaje.Ajo tregonte e perlotur se kishin kaluar vetem 5 jave kur kishte ndodhur kjo.

Pasi mbaroi historinë e saj, prezantuesja e radios shkoi ne shtepine e re të Amandës. Zonja vuri në dukje gjithçka që Amanda do të merrte,nje fshese me korent,nje frigorifer plot me ushqime,ushqime te siguruara per të tre muajt e ardhshëm kështu që asaj nuk do ti duhej te shkonte neper dyqane ushqimore. Në banak ishin 4,000 dollarë për fëmijën, së bashku me një kupon prej $ 1,000 për fotot e foshnjes.

Por kur kameramani hapi furrën,te gjithe u habiten. Brenda ishte një grumbull parash,nje shume prej $ 10,000 për të qenë të saktë. Këto para ishin për të ndihmuar Amanden. Çfarë dhuratë e pabesueshme!Amanda me lotet qe i rridhnin rreke ne fytyre,nuk gjente fjale per ti falenderuar.

Gjërat kishin ardhur ndryshe nga c’i kishte parashikuar Amanda,por me ndihmën e miqve të mirë dhe të huajve, tani ishte akoma me mire se c’mund te kishte imagjinuar./©10gjera.com/shqiptari.net/


Comments

5 responses to “Burri braktis gruan shtatzënë duke i lënë asaj borxhe të mëdha, por një ditë ajo vëren diçka në furrën e re që i ndryshon jetën!”

 1. Wow, wonderful weblog structure! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The entire look of your web site is magnificent, as
  smartly as the content! You can see similar here najlepszy sklep

 2. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s both equally educative and entertaining,
  and let me tell you, you have hit the nail on the head.
  The issue is something which not enough people are speaking
  intelligently about. I’m very happy that I found this during my hunt for
  something concerning this. I saw similar here: Sklep internetowy

 3. You could definitely see your skills in the work you write.
  The arena hopes for more passionate writers such as you who aren’t
  afraid to say how they believe. Always follow your heart.
  I saw similar here: E-commerce

 4. Good day! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?
  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords
  but I’m not seeing very good gains. If you know of any please
  share. Appreciate it! You can read similar text here: Sklep online

 5. It’s very interesting! If you need help, look here: ARA Agency

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *