Ajo ishte me një milioner për 42 vjet: Pasi ai vdiq, ajo u trondit kur pa se kujt i la gjithë pasurinë

I moshuari shkruante në testamentin e tij se partnerja e tij është “e ditur financiarisht” dhe se ajo nuk ka nevojë për paratë e tij.

79-vjeçarja Joan Thompson, nga Pebrokeshire në Uells, u trondit kur dëgjoi se burri me të cilin kishte qenë në një lidhje prej 42 vitesh kishte lënë pasurinë e saj. Pas vdekjes së Wynford Hodge, i cili vdiq vitin e kaluar në moshën 94-vjeçare, Joan shpresonte të trashëgonte disa nga pasuritë e tij prej 1.5 milion £, të cilat ajo i posedonte, pasi kishte kaluar më shumë se gjysmën e jetës së saj me të.

Ajo përjetoi një tronditje të vërtetë kur dëgjoi për testamentin e tij në të cilin shkruante se po ia linte të gjithë pasurinë çiftit që jetonte në pronën e tij, sepse “vitet e fundit të jetës i kishin bërë mirë”, shkruan Daily. Postë.

I moshuari shkruante në testamentin e tij se partnerja e tij është “e ditur financiarisht” dhe se ajo nuk ka nevojë për paratë e tij. Megjithatë, gruaja 79-vjeçare ka kursime prej vetëm 2500 funtesh, të cilat nuk mjaftojnë për të jetuar, ndaj padrejtësia u korrigjua nga gjyqtari Milvin Jarman, i cili arriti në përfundimin se Hodge kishte bërë një gabim.

Prandaj, ai vendosi në favor të Joan Thompson dhe i dha asaj një vilë prej 225 mijë paund që kishte Hodge, si dhe 190,000 paund para, me të cilat ajo do të mund të rinovojë pronën që mori, si dhe të shpenzojë pjesën tjetër të saj. jetë me dinjitet.

Para vdekjes së tij, Hodge bëri deri në dhjetë testamente dhe para vdekjes i tha partneres së tij të mos shqetësohej “sepse ajo do të kujdeset mirë”. Megjithatë, në testamentin e tij të fundit ai ndryshoi mendje dhe ia la të gjithë pasurinë Carla Evans dhe Agon Berish, të cilët jetonin me dy fëmijët e tyre në një shtëpi me qira në pronën e tij dhe herë pas here e ndihmonin.

Gjykatësi e konsideroi të padrejtë sepse Joan Thompson kaloi më shumë se 40 vjet të jetës së saj me të dhe u kujdes për nënën e tij, pronën, si dhe atë, ndaj i dha asaj një pjesë të pasurisë së tij.


Comments

One response to “Ajo ishte me një milioner për 42 vjet: Pasi ai vdiq, ajo u trondit kur pa se kujt i la gjithë pasurinë”

  1. Wow, fantastic weblog format! How long have you ever been blogging for?
    you made running a blog glance easy. The total glance of
    your site is wonderful, let alone the content material! You can see similar here dobry sklep

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *