Ajo i tha burrit të saj se pitbulli duhet të largohej, pastaj qeni bëri diçka të mahnitshme…!

Qentë mund të jenë shumë besnikë kur bëhet fjalë për t’u kujdesur për familjen e tyre kujdestare. Aq sa e dua një qen, e di që edhe ai më do mua.E di që ai do të bënte gjithçka për të më mbrojtur dhe kujdesur për mua, ashtu si një qen hero shpëton një mjeshtër. Kështu që kur pashë këtë histori të mrekullueshme për marrëdhënien mes Pit Bull-it dhe vajzës, u mërzita plotësisht.

Kjo histori ka vite që qarkullon në internet. Babai është i shqetësuar se familja Pete Bull do të jetë e rrezikshme rreth vajzës së vogël. Gruaja e tij e paralajmëron se në shenjën e parë që qeni mund të jetë duke shkaktuar një problem, qeni do të duhet të largohet.Por megjithatë, lexoni se çfarë po bën qeni në të vërtetë, procedura zbulon kuptimin e plotë të termit që thotë se qeni është “miku më i mirë i njeriut”. Lexoni këtë histori të mrekullueshme dhe na tregoni se çfarë mendoni në komente.
Unë dhe gruaja ime kemi dy qen që i mbajmë para se të takohemi. Pasi u martuan, ata u bënë pjesë e saj. Qeni i saj ishte një përzierje e Pit Bull dhe Labrador me emrin Zack dhe nuk mund të më duronte. Kur lindi vajza jonë, i thashë gruas sime: “Nëse ajo guxon të sulmojë foshnjën, qeni duhet të largohet!” Që në momentin që e sollëm vajzën tonë në shtëpi, dy qentë nuk pushuan së nuhaturi dhe duke u rrotulluar rreth saj. Në një moment na u desh ta tërhiqnim Zakun nga ajo sepse ai vazhdonte ta lëpinte. Që nga ai moment, Zack filloi të ndih ej si mbrojtësi i vajzës sonë. Pra, nëse ajo ishte e shtrirë në batanije në tokë, ai ishte gjithmonë pranë saj me putrën e tij në batanije.

Ai e donte pa masë vajzën tonë. Kur ajo u rrit, ai e ndiqte në çdo hap, duke e shoqëruar vazhdimisht dhe duke fjetur me të në shtrat. Në një farë mënyre ai e dinte gjithmonë se kur ishte koha për të fjetur dhe e priste atë në shkallë, dhe pastaj së bashku shkuan në shtrat.Një ditë të trishtuar, Zack u helmua dhe fëmijët e fqinjëve tanë ndoshta e kishin fajin. Ishte një nga ditët më të trishta të jetës sonë, duke parë vajzën tonë duke i thënë lamtumirë atij mes lotëve që i binin vazhdimisht në fytyrë.
Po atë mbrëmje, rreth orës 20, para se vajza jonë të vendoste të ngjitej në dhomën e saj për të fjetur, në atë moment unë dhe gruaja ime kuptuam se në pesë vitet e fundit, kjo natë do të ishte e para në të cilën vajza jonë do të flinte. vetëm. Zack nuk ishte me të për ta shoqëruar. Më pas ajo e shikoi nënën e saj me pikëllim dhe pikëllim dhe lotët filluan të binin.

Në atë moment, qeni im Sam, i cili gjithashtu e donte vajzën time, por ishte shumë i lidhur me Zack-un, i njëjti qen u drejtua, iu afrua dhe filloi ta shtynte me kokë. I vuri putrën në këmbë dhe e shikoi.Ajo e kuptoi se çfarë po i thoshte qeni dhe ata u ngjitën në dhomën e saj së bashku. Sam ndoqi hapat e Zakut dhe u shtri për të fjetur. Që nga ajo ditë për 6 vitet e ardhshme, derisa vdiq, Sam priste shkallët çdo natë që vajza jonë të mbushte vendin e Zakut. Të dashurat e mi, kjo është dëshmi se qentë e japin dashurinë e tyre pa kushte.


Comments

5 responses to “Ajo i tha burrit të saj se pitbulli duhet të largohej, pastaj qeni bëri diçka të mahnitshme…!”

 1. Wow, fantastic weblog format! How long have
  you been running a blog for? you make running a blog look easy.
  The total glance of your site is great, as well as the content
  material! You can see similar here sklep online

 2. Hello there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?

  I’m trying to get my site to rank for some targeted
  keywords but I’m not seeing very good results. If you know of
  any please share. Kudos! I saw similar text here:
  Backlink Building

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *