Zieni limon në mbrëmje dhe pijeni lëngun sapo të zgjoheni, ja çfarë efekti ka

LAJME

Ky lëng do t’ju ndihmojë ta filloni ditën të hidratuar, të shëndetshëm, të kënaqur dhe të mbushur me energji pozitive. Përbërësit : 6 limona, 0.5 L ujë, Mjaltë.Përgatitja:

Së pari, ndajini ne feta 6 limonat dhe hidhini ato në enë me 0.5 L ujë. Zijeni për 3 minuta. Më pas hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni për 10-15 minuta.

Hiqini limonat nga uji, dhe hidheni pak në filxhan. Pjesën e mbetur hidheni në një shishe qelqi për përdorim të mëvonshëm. SHËNIM: Për nje shije më të mirë hidhni pak mjalt në filxhanin e çajit. Ky lëng : Ju mbron nga ftohja Ju jep energji. Ndihmon tretjen tuaj dhe kontrollon metabolizmin tuaj. Ju pastron nga ndotës të shumtë

Balancon nivelet e pH të organizmit tuaj. Pastron lëkurën tuaj dhe i jep shkelqim, Ju ndihmon në procedurën e humbjes së peshës. Përmirëson gjendjen shpirtërore, shmang ank’thin. Nuk është e nevojshme ta ngrohni çdo mëngjes, sepse mund ta pini të ftohtë.