“S’i shkova dot tek varri” Rosela Gjylbegu përlotet teksa tregon momentin më të vështirë të 1 viti më parë…

LAJME

Nëse kthehemi pas në kohë dhe kujtojmë edicionin e parë të “Ethet e të premtes mbrëma”, nuk mund të mos sjellim ndër mend Rosela Gjylbegun, trëndafilin e Shkodrës, që na magjepsi me zërin e saj. Ajo nuk është më aktive në muzikë, ndaj çdo intervistë e saj na ngjall kuriozitet.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, këngëtarja ka treguar se pandemia e kishte penguar që të shkonte në varrin e të atit për përvjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

“Më është dukur vetja si në burg, prisja që dikush të më zgjonte. Vit i vështirë! Kemi qenë shumë të ndjeshëm. Nga familja ime nuk është prekur asnjëherë, por nuk rrinim dot me njëri-tjetrin.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Nuk shkoja dot në Shkodër. Shkoj shpesh në varreza ku i çoj lule tim eti dhe gjyshes time, këtë vit nuk arrita të shkoja. Ishte e vështirë për ne, se për përvjetorin ne mblidhemi atje,”-tha ndër të tjera ajo me lot në sy.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..