Sa e dh.imbshme/ Profesori i njohur vdes në aksident, ishte nisur në Tiranë, po çonte gruan në

LAJME

Sa e dh.imbshme/ Profesori i njohur vdes në aksident, ishte nisur në Tiranë, po çonte gruan në

Fitor Ollomani, profesor dhe drejtor i zyrës Arsimore në Kukës, ka mbetur viktimë e një aksidenti të rëndë mëngjesin e sotëm te Ura me Harqe në Milot.

Burime për Report Tv bëjnë me dije 35-vjeçari po udhëtonte së bashku me bashkëshorten në drejtim të Tiranës, pasi kjo e fundit me profesion mësuese kishte sot testin e kualifikimit në matematikë.

Por përplasja me një mjet tjetër ka qenë fatale, duke i marrë jetën 35-vjeçarit, ndërkohë që bashkëhsortja e tij është dërguar për mjekim më të specializuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë.