Pas 3 vitesh duke punuar pa pagesë, Blendi Fevziu tregon rrogën e tij të parë

LAJME

Blendi Fevziu ka dhënë së fundmi një intervistë për emisionin “Fit Station”, me Çenkuela Hasën.

Ai ka folur për fillimet e karrierës, duke treguar dhe rrogën e parë si gazetar.Fevziu tha se për 3 vite ka punuar pa pagesë, madje punonte aq shumë sa e zinte gjumi në shtypshkronjë. Ai kishte një pasion dhe dëshirë të madhe për të shkruar.

Gazetari rrefeu se pas 3 vitesh pa pagesë, rroga e tij e parë ka qenë 10 mijë lekë të vjetra.
“Per pagese nuk behej fjale, rrija deri ne 4 te mengjesit per te marre kopjen e pare te gazetes me vete, flija ne shtypshkronje, kam fjetur me nete te tera ne shtypshkronje.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Imagjino nje 21 vjecar qe harxhon gjithe darken ne shtypshkronje qe ne ate kohe ishin me plumb, ka qene e tmerrshme, vetem nga pasioni per te pare letren me emrin tim.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Rroga e parë si gazetar ka qenë 10 mijë lek të vjetra. Atëhere quhej rrogë shumë e mirë. Por derisa erdha tek rroga, kam punuar 3 vjet pa rrogë fare, vetëm për pasion dhe lutesha që emri im të shënohej tek shkrimi. Për lekët as nuk e mendoja”, tregoi Fevziu.