Nuk flisnin prej 20 vjetësh, artisti i njohur vajton humbjen e Zef Dedës: Fajtorë të dy, ndeza një qiri…

Ishin rritur bashkë, kishin ngrënë bashkë në një shtëpi..por jeta e tillë është, ndonjëherë sjell ndarje edhe aty ku më pak e pret. Dhe përvec ndoshta rrethit të tyre të ngushtë, pakkush mund ta dinte se aktori i madj i humorit shqiptar, Zef Deda dhe kolegu i tij Sandër Ruçi nuk flisnin prej 20 vitesh. Megjithatë, “ndarja” e tyre sic thotë dhe vetë nuk qe kurrë shpirtërore, ndërsa e ka pushtuar pikëllimi për këtë humbje.

Postimi i plotë:
Te percolla nepërmjet ekranit, ku me artin tand ikonik u bane padron i tijë te pakten për tri dekada, para kryqit te shejte.

I vetem ne shtepi teme ku dikur buken e groshen nana e jeme Pina, na e ndante shume e shume herë ne dy pjata, ndeza nji qiri e para tijë duke thanë lutjet liturgjike kristiane për kte dhimbje te cilen vazhdoj sinqerisht ta perjetoj patologjikisht u luta për shpirtin e trupin tand tashma te shprishun, preferova kshtu te anashkaloj mediat që ti me Emnin e madh që le qove ne kambe ato e shtetin e pikellove.

Kombin, por edhe që u pushtuan nga, Uriahipët e hipokrizia e të cileve na armiqsoi te dyve duke me privu lirinë për të ta ba homazhin e fundit, nuk djehem fajtorë, por ne kte periudhë te gjatë te ndarjes sonë toksore, (por jo shpirtnore) për rreth 20 vjet !!!!

Jena të dy, fajtorë pa faj, ndaj sot sigurisht ti je ma i mirë njerezisht se te tanë ne tosorët se u bane Qiellor e ne jetë te vertetë, kshtu që e kishe detyrë qytetare ta baj ketë Homazh, , si nji mik i bukës së vjeter e shpirtnisht uroj te keshë mrritë Parrizin, miku i fminisë .