Miqtë përlotin me urimet për 75-vjetorine Koco Devoles/ Do të jesh i paharruar

LAJME

Koço Devole edhe pse ka kaluar në botën tjetër, vijon të marrë urime për ditën e tij të lindjes. Profili i legjendës së humorit që u shua pas infektimit nga Covid-19 është mbushur me urime prekëse dhe përlotëse.

“Koco sot ke ditelindjen ,nuk me mjaftojne dy rjeshta per te folur per ty ,Me artin qe ke dhene dhe qe ke lene te cilesuan LEGJENDA e humorit SHQIPETARE dhe LEGJENDAT JETOLNE PERGJITHMONE

,Kam shume pak kujtime kur kemi qene te vegjel se jemi ritur me shume sakrifica nga prinderit tane,,Qe kur ishe i vogel kishe aftesi per humor ,merje nje carcaf te vjeter e beje si skene kishim nja dy kukulla prej lecke i vije ke te dy duart dhe mbrapa carcafit nzirje dy kukullat dhe sajoje figura dhe fjalet te gjith kalamajt e lagjes qeshninqe rinin ne radhe si ne cfaqe atehere fjala televizor as nuk njihej se cfar ishte,”- shkruhet në një prej tyre.

“Sot i rralli Koco Devole do festonte 75 vjetorin. Iku fizikisht por kuure sdo humbe emri dhe arti i tij,”- shkruhet në një tjetër.

Ndërkohë edhe komentet në këto urime shprehin dhimbjen e madhe që në këtë ditë kur duhej të festonte 75-vjetorin e tij të lindjes, Devole nuk është më në këtë botë. E ndërsa ditën e lindjes e feston në të njëjtën ditë me shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë.