“Linda 4 Fëmijë, Burri S’më Donte Se Nuk Bëja Djalë”, 25-Vjeçarja Habit Me Historinë E Saj

LAJME

“Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”, 25-vjeçarja habit me historinë e saj

Edhe pse është vetëm 25 vjeçe, ajo është nëna e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë. Vajza nga Tirana ka rrëfyer në studion e emisionit “Me zemër të hapur” dramën e jetës së saj ku u dashurua me një djalë dhe vendosën të martoheshin.

Këtë martesë 25-vjeçarja e ka quajtur të detyruar për shkak të kushteve që kishte në familje me babain dhe me njerkën e cila e dhu.nonte. Nga kjo martesë erdhën në jetë 4 fëmijë. Teksa rrëfen për martesën, ajo thotë se ishte një tm.err i padurueshëm.E reja tregon se bashkëshorti e dhu.nonte, nuk punonte dhe madje as nuk interesohej për të dhe fëmijët. E gjendur në rrethana të tilla ajo arriti të merrte 2 urdhëra mbrojtjeje pasi dhu.nohej nga bashkëshorti dhe kërkoi menjëherë divorcin në gjykatë.

Prej 2 vitesh tashmë janë të divorcuar,. Ajo ka marrë kujdestarinë e fëmijëve, por ai nuk ka dhënë në asnjë moment asnjë kontribut për ta. Në shtëpi me qira dhe në kushte ku mbijetesa është e pamundur pasi nuk mundet dot as të punojë. Ajo ajo ka kërkuar të shkojë jashtë vendit e të bashkohet me familjarët e saj.Ish-bashkëshorti i saj nuk e pranon këtë gjë, madje është betuar që s’do lejojë kurrë që fëmijët e tij të jetojnë jashtë.

25-vjeçarja kërkon ndihmë, pasi nuk sheh më asnjë mundësi për të siguruar jetën e saj dhe të fëmijëve.Familja e burrit nuk më ka dashur se kisha vajza. E para ishte e dëshiruar, e donim shumë. Kur ngela shtatzënë me të dytën dhe linda nuk erdhi askush në spital e as me të tretën. Ndërsa në lindjen e katërt, që linda djalin u mbush spitali plot.

U habit dhe doktoresha. Kur ngela shtatzënë me fëmijën e katërt, asnjë nuk donte. Atë fëmijë e kam falë motrës sime. Ajo më tha mbaje se do të ndihmoj unë për gjithçka. Më ka paguar gjithçka. Dhe borxhet në dyqan (qan). I kam jetën time borxh, çfarë ka bërë për mua motra. Për hatër të saj kam katër yjet.shtype rek.lamen dhe hsiko vi.deon ep lote