Ka qe.në e bukura e dheut/ Ja si e trans.formoi Rama Matilda Makocin….

LAJME

Para 35 vitesh ajo ishte nje nga ikonat me te bukura te kinematografise dhe teatrit shqiptar.

Matilda Makoçi rrëfen ‘ngacmimet’ në gjimnaz, flet për marrëdhënien me djalin e vetëm

Aktorja e njohur Matilda Makoci ishte nje nder vajzat me te bukura te asaj kohe, qe shume shpejt u be pjese e kinematografise dhe terhiqte shikimin e shume personave kur ajo kalonte ne ndonje vend.
Por edhe sot ajo vazhdon te jete ende nje zonje e bukur e cila publiku e do edhe permes ekranit por ne heshtje.

Tashme pas mese 35 vitesh e larguar nga skena, pas nje jete te heshtur duke zgjedhur te beje nenen dhe rritja e djalit te vetem, edhe pas shume veshtiresise te medha ajo u perpoq te rindertoje jeten.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..