Jonida Maliqi flet për herë të parë për ndarjen: Ka qenë një luftë, jam munduar ta shpëtoj, por…

LAJME

Jonida është tashmë mama e një vogëlushi që është kthyer në diellin e saj, edhe në kohët më të vështira, si fundi i një ëndrre dashurie që zgjati plot 17 vite me ish-bashkëshortin e saj, Gentin, për të cilin e mbyll këtu këtë kapitull duke theksuar se është e fundit herë që flet për këtë histori…

“Jemi njohur shumë të rinj, e perceptojmë ndryshe kur rritemi. Kur jemi të vegjël dashurojmë, idealizojmë në një mënyrë tjetër. Kur rritesh gjërat i shikon në një këndvështrim ndryshe dhe është çështje përshtatjeje”.

Kur ka nisur një jetë të re, ajo flet për herë të parë, për martesën e divorcin dhe kohët e vështira që kaloi për t’u mësuar të ishte vetëm dhe me shpirtin plot. Ne e vendosëm që nuk do të ishim bashkë.

Kjo, ka qenë një ndër periudhat më të vështira të jetës sime. Është dashur shumë kohë që të dilnim në atë vendim. Ka qenë një luftë e gjatë, e brendshme”, – thotë ajo.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

E sinqertë në rrëfimin e saj të parë të gjatë, që e bën në një kohë kur është gati t’i shohë ngjarjet me distancën e duhur, Jonida e ka lënë mënjanë dhembjen, frikën, mallin dhe ankthin. E ka kaluar në heshtje kohën kur duhej të vendoste. Pa shikimet e kurreshtarëve, pa pyetjet e të pataktëve, e mbledhur kruspull në jetën e saj,DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

derisa asgjë nuk mund të mbrohej më, e çdo gjë duhej të merrte tjetër rrjedhë. Sot, e çliruar nga çdo ndjesi që do e pengonte të ishte vetvetja ajo tregon pushimet e saj e projektet e reja, sikundër i përgjigjet edhe pyetjeve nëse e ardhmja do ta gjejë me dikë përkrah…DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

“Unë jam idealiste, kam qenë gjithmonë pro marrëdhënieve të shëndetshme, afatgjata. Besoj në dashuri megjithëse jetojmë në një realitet shumë mediokër, deri diku të degjeneruar ama edhe këto frikëra e bëjnë jetën më interesante dhe ndjesitë na bëjnë të ndihemi gjallë. Kurrë mos thuaj kurrë”. lajmi i plote ne hapsiren me poshte…