E mbani mend Qetësorin e Big Brother? Nuk do e besoni sa ka ndryshuar

LAJME

Qetësor Ferrunaj është një nga ish-pjesmarrësit e Big Brother i cili u zhduk nga ekranet pas përfundimit të emisionit.

Fituesi i edicionit të dytë na ka suprizuar me ‘look-un’ e tij. Me mjekër dhe flokë të gjatë, një ndër personazhet më të dashur për shqiptarët pothuajse nuk njihet me pamjen e tij të re.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live”, në lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin ishte ish-banori i “Big Brother Albania”.
Ky i fundit u shpreh se kur u vendos për gjuhën standarde, erdhi edhe përçarja mes krahinave. Madje Qetësori kujton edhe periudhën kur ka qenë në shkollë dhe mësuesit e gjuhës shqipe i rrihnin nxënësit për një “ë”.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

“E mbaj mend shumë mirë në shkollë, kur mësuesit e gjuhës na rrihnin në mënyrë barbare, për të shkruar ylli kur ne e thoshim illi se ashtu na e kishin mësuar të parët tanë”, tha Ferrunaj.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Ai shtoi se në shkollë fliste në mënyrë letrare, ndërsa kur shkonte në shtëpi fliste në dialekt.
I pyetur po tani si flet, etësori tha se “mundohem të flas në dialekt, por nga rrahja e madhe që kam pasur kam frikë”.
Ish-banori i “Big Brother” vijoi duke thënë se “hakmarrja e heqjes së dialekteve, solli edhe prishjen e teatrit kombëtar”.