“Çohu dhe jep dorëheqjen, liro rrugen”/ Rama i kthen përgjigje befasuese: Do largohem kur…

Edi Rama ka replikuar me një qytetar i cili i kërkon llogari për rritjen e çmimeve madje i thotë kryeministrit që të japë dorëheqjen nëse nuk e përballon dot presionin.

Komentuesi: Kur nuk je i afte ta perballosh krizen cohu ZGUPTHI dhe ti liro rrugen…

Përgjigjet Edi Rama: “Perballim krize nuk do te thote qe ti te mos e ndjesh krizen dhe te kerkosh qiqrra ne hell, po quhet qe kriza te mos te te mbyse dhe te dalesh pa plage te renda! Ajo qe nuk kuptoj une eshte pse disa vetem flasin dhe as degjojne, as lexojne, nderkohe qe une po tregoj me fakte se si po e perballojme deri tani me te veshtiren, krizen energjitike! Sa per lirimin e rruges kete e vendosin ata qe më kanë votuar”