Babai na braktisi, nuk ia fal kurrë!’ Stefi Prifti tregon historinë e dhimbshme: udhëtonim cdo ditë në të njëjtin autobuz por ai nuk..

Përveçse një kengetar i talentuar, Stefi Prifti është një personazh që përçon shumë pozitivitet, duke krijuar kështu një pëlqyeshmëri të madhe tek publiku.Ditën e sotme, artisti i njohur ka qënë i ftuar tek programi “Se Luan Topi”, ku është rrëfyer si asnjëherë më parë për familjen, divorcin e prindërve, mungesën e babait, humbjen e bashkëshortes.

Stefi tregon me dhimbje se nëna u nda nga jeta në një moshë të re. Ai madje ka treguar se kurrë nuk ka patur kurajon ta pyeste arsyen se pse ishte divorcuar.Prifti ka treguar se prindërit e tij kanë qenë të divorcuar dhe këngëtari i njohur nuk ia fal babait, që i ka braktisur kur ata ishin ende fëmijë të vegjël.Stefi ka rrëfyer se nuk ia fal kurre babait pasi nuk ka patur guximin që të takonte atë, motrën dhe vëllain. Madje ai ka treguar se ka qenë disa herë në të njëjtin autobuz me babain e tij dhe nuk i ka folur.“Nuk e gjeti kurrë kurajon që të na takonte.

Nuk e di pse, prandaj ne të tre fëmijët mbajtëm këtë qëndrim sepse unë jam vet prind sot dhe mendoj se cdo prind në një mënyrë apo një tjetër e gjen kurajon të takojë fëmijët. Normal që në atë kohë ishin këto ndikimet e fisit, të njerëzve që kishte përreth pasi ka qenë dhe koha e tillë”, ka treguar artisti.“Momenti më i sikletshëm ishte se unë udhëtoja cdo ditë në të njëjtin autobuz me babain tim dhe nuk i flisja. Madje një ditë rastisëm të uleshim përball njëri-tjetrin në autobuz dhe nuk folëm“.Artisti ka shtuar gjithashtu se njëherë babai kishte kërkuar që ta takonte por ai nuk kishte pranuar.