Albana Vokshi zbulon prapaskenat e zgjedhjeve: “Nuk ka pse të ikë Basha, ja si duhet të ringrihet PD-ja”

LAJME

Albana Vokshi zbulon prapaskenat e zgjedhjeve: “Nuk ka pse të ikë Basha, ja si duhet të ringrihet PD-ja”

Albana Vokshi, ish-deputetja e Partisë Demokratike ka zbuluar së fundmi disa prapaskena se si mund të ishte ‘shpëtuar’ opozika nga këto zgjedhje.

Fillimisht ajo përmendi ‘manipulimin’ e votave nga Edi Rama duke e konsideruar atë si armikun më të madh të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Vokshi thekson se qytetarët duhet të ishin të lirë që të votonin, pa bandën pa kri*in. Në këtë mënyrë Partia Demokratike do të kishte fituar pa asnjë dyshim.

“Unë personalisht nuk e kam kuptuar nxitimin e asnjërit prej tyre. Duhet bërë një analizë e situatës, duhet të gjenden shkaktarët e masakrës, duhen pritur hapat normale dhe në bazë ë statusit të PD të merren masat përkatëse. Nuk ka pse të kërkohet dorëheqja e kryetarit Lulzim Basha, ku kemi numrin më të madh të votave ndër vite, nga viti 2005 deri në zgjedhjet e 25 prillit”, tha ajo.
SHTYP HAPESIREN E MEPOSHTME REKL.AMUESE QE TE LEXONI LAJMIN E PLOTE