Aktorja E Dashur Marjeta Ljarja Ka Festuar Datëlindjen Dje, Ja Sa Vjeçe Është Bërë: Të Mira Për Të..

LAJME

Aktorja e mirenjohur shqiptare Marjeta Ljarja (Ilo nga babai) ka festuar pervjetorin e saj te lindjes. Marjeta ka lindur ne 1955 keshtu qe ka bere plot 65 vjec.

Ne kinematografine shqiptare ajo ka spikatur per talentin e saj dhe eshte cilesuar si nje nder emrave me te sukseshem edhe te teatrit shqiptar.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Nder cilesite e saj me te vecanta vecohet se ajo ka qene e natyrshme, e sinqerte dhe e ndjeshme ne rolet e saj e ndaj jane pelqyer shume edhe ne dramat me te famshme kombetare.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Marjeta si aktore ka nje galeri te pasur rolesh si ne kinema edhe ne teater dhe gjithsesi mbetet nder emrat e artisteve me te merituar shqiptar duke u vleresuar per nje kontribut te cmuar perkrah emrave me te njohur.
Artistja pogradecare numeron aktualisht mbi 50 role film dhe teater. Po ju a keni fiksuar ndonjerin prej tyre?DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE